Grzegorz Braun - Kandydat na europosła w: Okręg nr 9 - województwo podkarpackie

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Grzegorz Braun

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 11 marca 1967 w Toruniu. Kandydat Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym też podjął pracę i do 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy. Był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał też w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.

W latach 90. był publicystą kwartalnika „Fronda”, później zaś pracował m.in. dla Radia Wrocław. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów. Jest także współtwórcą telewizyjnego cyklu Errata do biografii. W 2015 premierę miał serial filmowy autorstwa Grzegorza Brauna pt. Zamach Smoleński, dotyczący katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

Publikuje artykuły w czasopiśmie „Opcja na Prawo”, którego jest stałym współpracownikiem.

W wyborach parlamentarnych w 2007 został ogłoszony jako kandydat Unii Polityki Realnej do Senatu z ramienia komitetu Ligi Prawicy Rzeczypospolitej, jednak nie zebrał wymaganej do startu liczby podpisów.

W wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował do Rady Miasta Wrocławia z listy komitetu Polski Wrocław.

W 2015 bez powodzenia kandydował na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na wybory parlamentarne w tym samym roku powołał KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”, który wystartował w części okręgów do Sejmu i wystawił jednego kandydata do Senatu. Sam Grzegorz Braun nie kandydował.

Po wyborach prezydenckich w 2015 wystąpił z inicjatywą o nazwie „Pobudka”, której celem jest realizacja programu pracy organicznej na rzecz wolności, bezpieczeństwa oraz emancypacji duchowej, intelektualnej i materialnej Polaków. Jest także członkiem rad nadzorczych Fundacji Osuchowa i Fundacji „Ojczyzna, Rodzina, Własność”.

7 stycznia 2019 przystąpił do powołanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku koalicji, która przyjęła potem nazwę Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

25 stycznia 2019 ogłosił swój start w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska. W głosowaniu 3 marca uzyskał 11,86% głosów, zajmując 2. miejsce spośród 3 kandydatów.

Współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich (stowarzyszeniem o charakterze tradycjonalistycznym, legitymistycznym), dla której kilkakrotnie wygłaszał prelekcje ideowe.

KOMENTARZE (7)

  • SW 2019-08-27 08:41:37
    Człowiek na poziomie! Jakże miło się go słucha, jak pięknie (i mądrze) mówi po polsku! Szkoda, że człowiek z 2 miejsca na liście tak od niego odstaje; rzekłbym - przeciwny biegun!
  • Podatnik nie głupi 2019-05-16 12:15:27
    leczyć, leczyc sie trza, wszak na hemoroidy, bo na łeb to zbyt późno, nic już nie da się zrobić, świrze !!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.239.1

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!