PARTNERZY PORTALU
Grzegorz Lorek - Kandydat na posła w: Okręg nr 10 - poseł w: Okręg nr 10

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 18 238 / Procent poparcia: 5,27 %

Grzegorz Lorek

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Piotrków Trybunalski
 • Wiek: 48 lat
 • Zawód: parlamentarzysta
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 31 października 1970 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

Polski polityk, samorządowiec i urzędnik, z wykształcenia administratywista, od 2011 do 2015 wiceburmistrz Zelowa, od 2018 r. poseł na Sejm VIII kadencji. 

W 2008 r. ukończył studia z administracji na wydziale prawa, prawa kanonicznego i administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Był pracownikiem samorządowym zatrudnionym w administracji samorządowej na różnych szczeblach, począwszy od inspektora. Kierował administracją jednej z dzielnic, a także pracował w Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Działał także jako członek zespołu ds. administracji publicznej i bezpieczeństwa obywateli przy MSWiA oraz jako pracownik biura analiz i ekspertyz Sejmu. Później został członkiem zarządu Przedsiębiorstwa Wulkanizacji Taśm i Produkcji Wyrobów Gumowych Bestgum Polska.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Akcji Wyborczej Solidarność, później należał do Ligi Polskich Rodzin.

W 2002 z jej ramienia uzyskał mandat radnego sejmiku łódzkiego II kadencji. Został też asystentem posłanki do Parlamentu Europejskiego Urszuli Krupy.

Odszedł z LPR, w wyborach samorządowych w 2006 miał kandydować z ramienia komitetu Klub Narodowy na stanowisko prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, jednak tuż przed wyborami zrezygnował.

W tych samych wyborach bez powodzenia starał się o reelekcję do sejmiku województwa, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości (do którego wstąpił w 2009).

W 2010 kandydował ponownie do tego samego organu. 

W 2010 został kierownikiem referatu finansów, a w 2011 przez kilka miesięcy był p.o. kierownika referatu skarbu, drogownictwa i ochrony środowiska w urzędzie gminy Bełchatów.

W grudniu 2011 objął funkcję wiceburmistrza Zelowa.

W wyborach w 2014 został kandydatem na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, zdobywając 14,08% głosów, co dało mu trzecie miejsce wśród siedmiu pretendentów. W tych wyborach uzyskał natomiast mandat radnego miasta. 

Po wyborach pozostał początkowo zastępcą burmistrza Zelowa, jednak zrezygnował z tej funkcji ze względu na niepołączalność mandatów, ostatecznie objął stanowisko sekretarza w zelowskim magistracie. Został też przewodniczącym klubu radnych PiS w piotrkowskiej radzie miejskiej. 

W 2015 bez powodzenia kandydował z dziewiątego miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu piotrkowskim, otrzymując 6334 głosy i zajmując siódme miejsce (partii przypadło w tym okręgu sześć mandatów). 

W wyborach samorządowych w 2018 kandydował ponownie na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, uzyskując poparcie na poziomie 16,04% i zajmując trzecie miejsce.

W tych wyborach odnowił natomiast mandat radnego miejskiego.

W listopadzie 2018 objął mandat posła po wybranym na radnego sejmiku łódzkiego Grzegorzu Wojciechowskim. 

KOMENTARZE (4)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 16:34:06
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Łódzkim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna:Art. 63 Konstytucji oraz art. 221K.p.a.
 • GKS 2019-10-10 17:21:53
  Niestety Pan Poseł dał się poznać jako kłamca. Rozgłosił fałszywą informację jakoby miał coś wspólnego z pozyskaniem środków dla klubu GKS Bełchatów co okazało się zwykłym KŁAMSTWEM !!! Omijać z daleka wiarygodność ZERO !!!
  • VSOP 2020-08-07 10:17:01
   Całkowicie się zgadzam. Miałem tę nieprzyjemność kontaktu z tym chłopcem. Bardzo nieprzyjemny typ.
 • Kola 2019-10-09 09:22:52
  Wspaniały człowiek godny zaufania dla niego liczy się człowiek, wrażliwy na krzywdę ludzka skóry do pomocy zawsze można na niego liczyc, prawdziwy kandydat na posła trzymamy kciuki panie Grzegorzu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.131.158

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!