Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Halina Rozpondek - kandydat na posła w: Okręg nr 28

Halina Rozpondek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU

Liczba głosów: 2 506 / Procent poparcia: 0,88 %

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzona 25 maja 1950 roku w Częstochowie.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku bibliotekoznawstwo.

Przez 23 lata pracowała w zawodzie, m.in. jako kustosz w bibliotece Politechniki Częstochowskiej i dyrektor Archiwum Państwowego w Częstochowie.

W 1990 została radną Częstochowskiego Komitetu Obywatelskiego. W latach 1995–1998 była prezydentem Częstochowy, a po kolejnych, przegranych przez jej ugrupowanie wyborach, została opozycyjną radną.

Podjęła pracę jako wykładowca na Politechnice Częstochowskiej oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. W 2002 została wybrana na radną sejmiku śląskiego, ale złożyła mandat wkrótce po wyborach, obejmując funkcję zastępcy prezydenta miasta, którą pełniła do 2005 r., gdy została posłem na Sejm.

Z listy Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych w 2001 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu, a w wyborach w 2005 r. została wybrana na posła V kadencji. W 2006 bez powodzenia kandydowała w wyborach na urząd prezydenta Częstochowy.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski. 14 listopada tego samego roku została wiceprzewodniczącą sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Zaczęła również prowadzić zajęcia w instytucie administracji Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W maju 2010 została tymczasowym prezesem zarządu „Wspólnoty Polskiej”, miesiąc później prezesem stowarzyszenia został Longin Komołowski.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r ponownie uzyskała mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej .

W wyborach w 2015 została ponownie wybrana do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji została członkinią komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz komisji łączności z Polakami za granicą.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!