PARTNERZY PORTALU
Ireneusz Raś - Kandydat na posła w: Okręg nr 13

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Ireneusz Raś

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Kraków
  • Wiek: 46 lat
  • Zawód: historyk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Historyk. Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po ukończeniu studiów przez kilka lat prowadził własne biuro turystyczne, był też instruktorem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej - specjalizacja piłka nożna. W latach 90. pracował jako instruktor-koordynator sekcji sportowych w Centrum Kultury Katolickiej Mistrzejowice.

Pomiędzy rokiem 1999 a 2002 pełnił funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta Krakowa w czasie prezydentury Andrzeja Gołasia. Od 1998 do 2005 roku działał w samorządzie Krakowa jako radny Dzielnicy Bieńczyce, a później radny miasta Krakowa.

W trakcie aktywności w samorządzie był m.in. inicjatorem obchodów 750-lecia lokacji Krakowa oraz dyrektorem Cracovia Maraton. Był pomysłodawcą umowy partnerskiej Kraków- Rzym, przyczynił się także do powstania Teatru Łaźnia Nowa. Organizował i wspierał wydarzenia sportowe, kulturalne, promocyjne i charytatywne m.in.: cykl koncertów „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”, „Odkryjmy Podgórze!”, Nowa Huta Alternative, czy cykl rowerowy „Tour de Cracovia Amatorów”.

Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, Stowarzyszenia Lekarze Nadziei oraz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „MATIO”.

Od 2005 roku sprawuje mandat Posła na Sejm RP. Od 2011 roku do chwili obecnej jest Przewodniczącym Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki.

Członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą (2018-2019), pracował także w Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (2015–2018). Szef Gabinetu Turystyki i Sportu w Gabinecie Cieni.

Przez wiele lat był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.204.2.53]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE