Ireneusz Raś - Kandydat na posła w: Okręg nr 13 - poseł w: Okręg nr 13

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 18 203 / Procent poparcia: 2,8 %

Ireneusz Raś

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Kraków
  • Wiek: 46 lat
  • Zawód: historyk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony w 1973 r. Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Z wykształcenia historyk.

Po ukończeniu studiów przez kilka lat prowadził własne biuro turystyczne, był też instruktorem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej - specjalizacja piłka nożna. W latach 90. pracował jako instruktor-koordynator sekcji sportowych w Centrum Kultury Katolickiej Mistrzejowice.

Pomiędzy rokiem 1999 a 2002 pełnił funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta Krakowa w czasie prezydentury Andrzeja Gołasia. Od 1998 do 2005 roku działał w samorządzie Krakowa jako radny Dzielnicy Bieńczyce, a później radny miasta Krakowa.

W trakcie aktywności w samorządzie był m.in. inicjatorem obchodów 750-lecia lokacji Krakowa oraz dyrektorem Cracovia Maraton. Był pomysłodawcą umowy partnerskiej Kraków- Rzym, przyczynił się także do powstania Teatru Łaźnia Nowa. Organizował i wspierał wydarzenia sportowe, kulturalne, promocyjne i charytatywne m.in.: cykl koncertów „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”, „Odkryjmy Podgórze!”, Nowa Huta Alternative, czy cykl rowerowy „Tour de Cracovia Amatorów”.

Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, Stowarzyszenia Lekarze Nadziei oraz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „MATIO”.

Od 2005 roku sprawuje mandat Posła na Sejm RP. Od 2011 roku do chwili obecnej jest Przewodniczącym Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki.

Członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą (2018-2019), pracował także w Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (2015–2018). Szef Gabinetu Turystyki i Sportu w Gabinecie Cieni.

Przez wiele lat był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

KOMENTARZE (2)

  • Gosc 2022-05-30 16:52:00
    P.Rasiowi zadałbym pytanie.Czy to prawda że należy do Masoneria? Należy spojrzeć że ma najwyższe poparcie spośród posłów posłów w Krakowa. Jakie jest źródełko jego poparcia w .Czy w jego cwaniactwie ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.173.144

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!