PARTNERZY PORTALU
Ireneusz Zyska - kandydat na prezydenta w: Wałbrzych - Kandydat na posła w: Okręg nr 2

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Ireneusz Zyska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Wiek: 50 lat
  • Zawód: radca prawny
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 5 sierpnia 1969 r. w Świebodzicach. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studia podyplomowe z wyceny nieruchomości w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Posiada uprawniania radcy prawnego. Do 2006 r. pracował w departamencie prawnym jednej ze spółek prawa handlowego, a także w kancelarii syndyka.

W 2006 i w 2010 r. wybierany na radnego Świebodzic z listy KWW Bogdana Kożuchowicza. W 2007 r. kandydował bezskutecznie do Sejmu jako bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Od 2006 do 2011 r. zajmował stanowisko zastępcy burmistrza tego Świebodzic. Po odejściu z urzędu zajął się praktyką w zawodzie radcy prawnego w ramach własnej kancelarii. Założył Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice. W 2014 r. bezskutecznie ubiegał się z ramienia własnego komitetu o funkcję burmistrza Świebodzic, bez powodzenia startował także do sejmiku dolnośląskiego z ramienia KWW Bezpartyjni Samorządowcy.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu wałbrzyskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W maju 2016 r. opuścił klub poselski Kukiz’15, współtworząc koło poselskie Wolni i Solidarni (pod przewodnictwem Kornela Morawieckiego), którego został wiceprzewodniczącym. 18 listopada 2016 r. zarejestrował, wspólnie z Kornelem Morawieckim i Małgorzatą Zwiercan, partię o tej samej nazwie.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.80.4.76]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE