Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Iwona Arent - poseł w: Okręg nr 35

Iwona Ewa Arent

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzona 4 czerwca 1968 roku w Olsztynie.

Ukończyła studia magisterskie na wydziale humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie na kierunku politologia i nauki społeczne. Odbyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w zakresie rachunkowości. Jest też absolwentką studiów podyplomowych w Collegium Civitas współorganizowanych przez Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

W latach 80. działała w młodzieżowych ruchach katolickich. Pracowała w biurze Koncernu Energetycznego Energa – oddział w Olsztynie. Została członkinią Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Kormoran” w Olsztynie oraz współpracownikiem Stowarzyszenia „Nasza Rodzina”. Jest współzałożycielką i wiceprezesem olsztyńskiego Koła Przyjaciół Związku Narodowego Polskiego w Stanach Zjednoczonych.

W 2002 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, została m.in. wiceprezesem regionu olsztyńskiego. Wcześniej pełniła funkcję skarbnika.

W wyborach w 2004 r. bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego, a w wyborach parlamentarnych w 2005 r. do Sejmu z listy PiS. Mandat poselski objęła 22 sierpnia 2006 r. w toku V kadencji Sejmu, zastępując Aleksandra Szczygłę, który został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi została posłem. W 2009 r. bezskutecznie kandydowała z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wyborach do Sejmu w 2011 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. ponownie startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości i nie uzyskała mandatu europosła.

Bez powodzenia kandydowała też w wyborach samorządowych w 2014 roku na prezydenta Olsztyna.

W 2015 r. została ponownie wybrana do Sejmu. W Sejmie podjęła pracę m.in. w komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji ustawodawczej. Ponadto była wiceprzewodniczącą warmińsko-mazurskiego zespołu parlamentarnego oraz wiceprzewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. obrony wolności słowa. Zasiadała w komisji nadzwyczajnej ds. związanych z ograniczaniem biurokracji.

W VIII kadencji Sejmu została przewodniczącą komisji odpowiedzialności konstytucyjnej oraz członkinią komisji do spraw energii i Skarbu Państwa. Została także delegatem do zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy.

10 stycznia 2018 została członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 bezskutecznie ubiegała się o mandat posła do PE.

W Sejmie IX kadencji ponownie została przewodniczącą Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, zasiadła też w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Ustawodawczej.

W 2022 została pełnomocnikiem okręgu olsztyńskiego PiS.

KOMENTARZE (10)

 • zuzu 2023-09-18 19:41:20
  Nic nie zrobiła dla naszego miasta i regionu, tylko pokrzykuje i podskakuje. Ciekawe czy i jaką pracę znalazła by na wolnym rynku?
 • Ryszard 2023-09-07 13:29:18
  Ona już pokazała swoje prawdziwe oblicze i wychowała syna na zwyrola.
 • Zbyszek 2023-06-26 14:02:37
  Zbyszek tata żekomego pobicia mej córki.Pragnę przeprosić ale zostałem oszukany przez córkę.Pani Iwono jeszcze raz najmocniej przepraszm za swoje zachowanie
 • Zbyszek tata kobiety którą napadł Robert 2023-06-25 17:16:06
  Mama na takim stanowisku a syn Robert bandyta który napada na bezbronne kobiety na ulicy i je katuje do nieprzytomności
 • Danuta 2022-02-13 08:25:01
  Wstyd mi za Panią.... oby juz niedługo uwolniono Panią od obowiązku posła.....
  • W błyskawiczny sposób zaskarżamy Postanowienia nie Wyroki Sądów Rej. W formie Skarg do ETPC. 2022-07-28 20:45:20
   Morawiecki,Beata Szydło i Kaczyński to największe gnidy i bandyci, Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach .Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska, nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013 poz .1248 z późniejszymi zmianami 21 marca 2019roku Dz.U.2019 poz.736.W majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Prawem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy który każe wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane poprzez z nich usunięcie klasyfikacji gruntów, w ślad ewidencja gruntów, teraz jesteście kalekami, niewolnikami bez żadnych praw,kupicie ziemie rolną.Wniosek-Jesteście czubkami!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.214.184.223

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!