PARTNERZY PORTALU
Izabela Leszczyna - Kandydat na posła w: Okręg nr 28

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Izabela Leszczyna

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Wiek: 57 lat
  • Zawód: nauczyciel
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona 3 września 1962 r. w Częstochowie.

Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest również absolwentką studiów podyplomowych m.in. z zakresu filozofii i etyki oraz zarządzania jakością w organizacjach, a także studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej.

Po studiach pracowała w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie. W 1996 została konsultantem w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM".

W 2006 z ramienia Platformy Obywatelskiej została wybrana na radną rady miasta Częstochowa.

W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskała mandat poselski z listy PO. W wyborach w 2010 bezskutecznie ubiegała się o urząd prezydenta Częstochowy przegrywając z Krzysztofem Matyjaszczykiem z SLD.

W 2011 kandydowała w wyborach parlamentarnych z drugiego miejsca na liście komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 28 w Częstochowie i uzyskała mandat poselski.

11 kwietnia 2013 została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialnego za przejrzyste konstruowanie przepisów podatkowych i edukację ekonomiczną społeczeństwa.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję . W listopadzie 2015 zakończyła urzędowanie na stanowisku wiceministra finansów. W Sejmie VIII kadencji została członkiem komisji finansów publicznych oraz komisji edukacji, nauki i młodzieży.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.16.123]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE