Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Jacek Ozdoba - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 16

Jacek Dawid Ozdoba

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 22 września 1991 r. w Warszawie.

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także Wyższy Kurs Obronny na Akademii Sztuki Wojennej.

Jako działacz Polski Razem w 2014 uzyskał mandat radnego dzielnicy Mokotów w Warszawie z listy Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił funkcję sekretarza klubu PiS.

W 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W latach 2015–2018 był doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W 2016 jako przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości został powołany w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. W 2018 był rzecznikiem sztabu kandydata PiS na prezydenta m.st. Warszawy Patryka Jakiego.

Zasiadał w radzie krajowej Polski Razem, a od 2017 (po jej przekształceniu) w zarządzie krajowym Porozumienia.

Uzyskał mandat radnego Warszawy w wyborach samorządowych w 2018 r. Był członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

W 2019 został wykluczony z tej partii Porozumienie. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku jako kandydat Solidarnej Polski został wybrany na posła na Sejm. Po wyborach przystąpił do Solidarnej Polski, w 2022 został rzecznikiem prasowym tej partii, która w 2023 przemianowała się na Suwerenną Polskę.

W styczniu 2020 został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu (w październiku tegoż roku przekształconym w Ministerstwo Klimatu i Środowiska). Powierzono mu nadzór m.in. nad Departamentem Gospodarki Odpadami, Departamentem Ciepłownictwa oraz Departamentem Instrumentów Środowiskowych.

Został członkiem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji oraz Zespołu ds. Koordynowania i Monitorowania Wdrażania Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji. W grudniu 2022 pozbawiony większości kompetencji w ramach resortu. Jeszcze w tym samym miesiącu przywrócono mu nadzór nad dwoma departamentami oraz nad Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska.

KOMENTARZE (42)

 • Jacek 2023-09-24 16:25:07
  Wyjątkowy BUC wciskający się niezaproszony na konferencje innych polityków i wypychający ich ramieniem sprzed obiektywu kamer. Nie polecam zawodnika klasy piórko 😁
 • Maryla 2023-07-27 09:46:55
  Nikt tak Polski nie zaśmiecił jak Pan. Za swoje nieróbstwo trzeba odpowiadać.
 • adam 2023-06-12 17:25:34
  Panie Ozdoba jest Pan czlonkiem tego rządu,jak reporterka lub reporter coś Panu zarzuci np kłamstwo to straszy Pan sądem,dlaczego więc Pan zarzucił Panu sędziemu Tuleja że był na marszu 4 czerwca a to nieprawda,nie umie się Pan przyznac do błedu czy wszyscy w tej zjednoczonej prawicy kłamiecie i oszukujecie.Nigdy nie głosowałem na Tuska i miałem nadzieje że za Pis bedzie lepiej,ale to co wy wyprawiacie to się w głowie nie mieści.Na razie jest Pan chroniony przez Pana Ziobrę,ale pamiętaj Pan nic nie trwa wiecznie i Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy,kiedyś Pan i ta cała zjednoczona prawica zapłaci za wszystko bo dla was liczy się kasa.
 • Michał 2023-03-30 22:39:43
  Zero wiedzy i kompetencji. Totalne dno. Gej działający na szkodę LGBT

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.148.127

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!