PARTNERZY PORTALU
Jadwiga Emilewicz - Kandydat na posła w: Okręg nr 39 - poseł w: Okręg nr 39

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 43 958 / Procent poparcia: 8,54 %

Jadwiga Emilewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Mogilany
  • Wiek: 45 lat
  • Zawód: politolog
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodzona 27 sierpnia 1974 roku w Krakowie. Kandydatka PiS.

Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz dyrektor Muzeum PRL-u w Nowej Hucie.

Współzałożycielka, a obecnie członkini redakcji kwartalnika „Pressje”. Stypendystka Uniwersytetu Oksfordzkiego. Była też dyrektorem zarządzającym KN Studio.

W pracy zawodowej zajęła się socjologią władzy, samorządem terytorialnym, historią najnowszą oraz transformacją ustrojową Polski. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół zjawiska władzy w polityce, teorii sił społecznych oraz interesów społecznych. Autorka książki pt. Reformatorzy i politycy. Gra o reformę ustrojową w 1998 roku widziana oczami jej aktorów, którą napisała wraz z Arturem Wołkiem.

W latach 1998–2002 była radcą prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych. Koordynatorka Instytutu Teorii Polityki, członkini Oxford University European Affairs Society. Od 1995 r. współpracuje z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie. W 2007 i 2008 zasiadała w zarządzie Klubu Jagiellońskiego, potem członkini rady stowarzyszenia Klub Jagielloński oraz członek honorowy KJ.

Należała do Platformy Obywatelskiej. Przystąpiła do powołanej w grudniu 2013 r. Polski Razem Jarosława Gowina. Została też prezesem związanej z partią fundacji Lepsza Polska. W 2014 r. stanęła na czele małopolskich struktur Polski Razem. W tym samym roku kandydowała bez powodzenia z jej listy do Parlamentu Europejskiego oraz z powodzeniem, z listy PiS, do sejmiku małopolskiego. 26 kwietnia 2015 objęła funkcję wiceprezesa Polski Razem.

27 listopada 2015 r. została powołana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Po przekształceniu 4 listopada 2017 Polski Razem w Porozumienie, pozostała wiceprezesem tego ugrupowania.

9 stycznia 2018 r. została powołana na urząd ministra przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego. W tym samym miesiącu złożyła mandat radnej sejmiku.

W wyborach w 2019 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskała mandat posłanki IX kadencji. 15 listopada 2019 została ministrem rozwoju w drugim gabinecie Mateusza Morawieckiego, natomiast 9 kwietnia 2020 objęła dodatkowo urząd wiceprezesa Rady Ministrów. 6 października 2020 r. przestała pełnić obowiązki ministra i wiceprezesa RM. We wrześniu 2020 odeszła z partii Porozumienie, zostając bezpartyjną posłanką w klubie parlamentarnym PiS.


Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Gospodarki Zeroemisyjnej i Europejskiego Zielonego Ładu, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Transportu Rowerowego.

KOMENTARZE (2)

  • Real 2020-04-26 17:30:08
    Jedyna normalna razem z szumowskim w tym rządzie oszołomów
  • W związku z czym sami się zablokowaliście,Dz.U. z 2016roku poz 585 ustawa PiS o obrocie ziemią rolną,którą Sejm dla podatników niekorzystnie znowelizowali Dz.U. 2019 poz.1080. 2019-09-27 07:46:54
    Fakt, z tymi modernizacjami gruntów wszystkich klas to nawywijaliście, po przestępstwach został ślad"monity' resort Ministerstwa Rolnictwa użył za Waszej kadencji do łamania praw człowieka środków z budżetu Państwa Polskiego, jedynie możecie liczyć na głosy wariatów którzy też uważali się za cwaniaków z grupy zorganizowanej którą stworzyliście.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 137.74.201.204

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!