PARTNERZY PORTALU
Jagna Marczułajtis-Walczak - Kandydat na europosła w: Okręg nr 10 - województwo małopolskie i świętokrzyskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 14

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

NIE UZYSKAŁ MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Jagna Marczułajtis-Walczak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Poronin
  • Wiek: 40 lat
  • Zawód: trener sportowy
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Ur. 15 grudnia 1978 w Zakopanem. Kandydatka Koalicji Europejskiej.

Ukończyła studia z wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Kształciła się tam także podyplomowo na studiach trenerskich z narciarstwa alpejskiego i snowboardu, a także z zarządzania organizacjami sportowymi.

Jest czternastokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski w snowboardzie; podwójną mistrzynią świata juniorek, mistrzynią i wicemistrzynią Europy. Brała udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Nagano (1998), w Salt Lake City (2002, zajęła tam 4. miejsce w slalomie równoległym) oraz w Turynie (2006). Dwukrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata: w Bad Gastein (2004) i w Nendaz (2006). W 2004 roku zajęła siódme, najwyższe w swojej karierze, miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

W 2006 roku zaczęła prowadzić szkołę narciarstwa i snowboardu pod nazwą Szkoła Jagny Marczułajtis w Stacji Narciarskiej Witów-Ski w Witowie. Później wraz z mężem zaczęła prowadzić ośrodek pod nazwą Wioska Jagny.

Była przewodniczącą Komitetu Konkursowego Kraków 2022, zajmującego się przygotowaniem kandydatury województwa małopolskiego do zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Ustąpiła z tego stanowiska w 2014.

W 2010 roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat radnej sejmiku małopolskiego. Rok później z ramienia tej samej partii została wybrana do Sejmu VII kadencji. W 2015 r. została członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W wyborach w tym samym roku nie uzyskała poselskiej reelekcji. W 2018 r. uzyskała możliwość objęcia mandatu po wybranym na prezydenta Warszawy Rafale Trzaskowskim, na co wyraziła zgodę.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE