PARTNERZY PORTALU
Jan Jackowski - Kandydat na senatora w: Okręg nr 39

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Jan Jackowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 61 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 23 stycznia 1958 roku w Olsztynie.

W 1982 r. ukończył studia na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę magisterską. Został także absolwentem podyplomowego studium fotografii naukowej i technicznej na wydziale biologii tej uczelni. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. W 2017 r. na wydziale nauk historycznych i społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Był jednym z założycieli związanego z Radiem Maryja Stowarzyszenia Rodzina Polska. W 1997 r. został posłem na Sejm III kadencji w okręgu podwarszawskim z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 r. należał krótko do Przymierza Prawicy.

W tym samym roku z listy Akcji Wyborczej Solidarności Prawicy bez powodzenia ubiegał się o reelekcję jako bezpartyjny z poparciem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Tuż po wyborach wstąpił do ZChN, z którego w 2002 r. przeszedł do Ligi Polskich Rodzin. Z jej listy w wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował na prezydenta Warszawy, ale uzyskał mandat radnego tego miasta. W latach 2002-2004 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie do 2005 r. przewodniczącego rady m.st. Warszawy.

Od 2005 r. do 2007 r. zasiadał w Trybunale Stanu. W 2005 r. nieskutecznie kandydował do Sejmu, a w 2006 r. został wykluczony z LPR.

W wyborach parlamentarnych w 2011 został wybrany do Senatu jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję. W Senacie IX kadencji został m.in. zastępcą przewodniczącego komisji kultury i środków przekazu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.173.47.43]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU