Jan Mosiński - Kandydat na posła w: Okręg nr 36 - poseł w: Okręg nr 36

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 16 479 / Procent poparcia: 3,59 %

Jan Mosiński

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Kalisz
  • Wiek: 62 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 19 grudnia 1956 w Lubinie.

Ukończył studia politologiczne na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych.

Od 1978 do 1983 pracował w Fabryce Wyrobów Runowych Runotex w Kaliszu. We wrześniu 1980 wstąpił do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego działał w podziemnych strukturach związku. Współtworzył Duszpasterstwo Ludzi Pracy „Solidarność” Kaliska im. Księdza Jerzego Popiełuszki. W latach 1983–1984 zatrudniony jako kelner w Złotoryi, później powrócił do pracy w przedsiębiorstwie Runotex. W 1989 stanął na czele komitetu organizacyjnego regionalnej „Solidarności”, a następnie objął kierownictwo tymczasowego zarządu regionu.

W 1990 został przewodniczącym zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ „S”, wybierany następnie na kolejne kadencje. Od tego czasu członek Komisji Krajowej związku. W latach 1992–2002 zasiadał w jej prezydium, odpowiadając m.in. za kontakty z Kancelarią Prezydenta RP (w czasie prezydentury Lecha Wałęsy) oraz za organizowanie ogólnokrajowych protestów związkowych. Od 1999 do 2001 był doradcą ministra łączności i członkiem jego gabinetu politycznego.

Działał w Ruchu Społecznym AWS, później związał się z Prawem i Sprawiedliwością.

Parokrotnie kandydował bezskutecznie w wyborach parlamentarnych, m.in. w 1997 jako lider listy wyborczej AWS w województwie kaliskim. W 2010 i w 2014 z ramienia PiS wybierany do sejmiku wielkopolskiego.

Jest autorem licznych artykułów poświęconych problematyce społecznej oraz integracji europejskiej. Jest również autorem trzech książek: Związki zawodowe a integracja Polski z Unią Europejską z perspektywy doświadczeń NSZZ „Solidarność”, Wojna polsko-jaruzelska w Wielkopolsce: stan wojenny na terenie Kalisza, Konina, Leszna, Piły i Poznania i Stanowiska wybranych związków zawodowych wobec integracji europejskiej.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych zdobywając mandat poselski z listy PiS. W 2017 został członkiem komisji weryfikacyjnej.

KOMENTARZE (4)

  • Piotr 2022-02-08 00:42:31
    Mosiński, nie rób z siebie błazna, większego niż jesteś. W Polsacie u Pani Redaktor Agnieszki Gozdyry nie powinieneś dojść w ogóle do głosu. Wstydu, człowieku nie masz opowiadając, takie BREDNIE???? Schowaj się w norze i nie wychodź.
  • Kto będzie pracował na Nasze emerytury, system wyłożycie barany. 2021-08-20 20:31:01
    Dlaczego niszczycie wartości Polskości , obracacie gruntami dla podatków od nieruchomości bez sieci sanitarno kanalizacyjnej, w związku z wykonaniem ekologicznych oczyszczalni ścieków z wyłudzonych funduszy Unijnych skażacie źródła wód pitnych , pomordowaliście ludzi , zaś dzieci które przyszły na świat nie rozwijają się prawidłowo, są upośledzone umysłowo.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.95.84

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!