PARTNERZY PORTALU
Jan Ponulak - kandydat na burmistrza w: Miastko - Kandydat na posła w: Okręg nr 26

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 1 601 / Procent poparcia: 0,28 %

Jan Ponulak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: manager
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Studiował na Wydziale Filozoficzno-Historycznym na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył studia podyplomowe Prawno-Samorządowe w PAN w Warszawie, Zarządzanie Nieruchomościami na SGGW w Warszawie, Administrację Rządową w Warszawie, Rehabilitację Osób Niepełnosprawnych na AWF w Warszawie oraz inne Kursy Specjalistyczne.

Prezes MKS Start Miastko oraz członek Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia ubiegał się o stanowisko burmistrza Miastka.

Nie należy do partii politycznej.

KOMENTARZE (1)

  • miron1 2018-10-13 10:36:58
    Pan Jan P., który ma być mężem opatrznościowym Miastka, był i jest w wielu spółkach, rozrzut jest bardzo duży, od butów (gdy był wiceprezesem to firma splajtowała) poprzez energetykę, PKS, recykling śmieci i wyroby drewniane, ale był też prezesem Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej ( co on robił w Sanoku, przecież on tak kocha Ziemię Miastecką ). Otóż nowy burmistrz Sanoka, w związku ze skargami na działalność MOSiR-u, SPGK, Spółki Park Wodny oraz zarządzanego przez Pana Jana P. Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej zarządził w tych firmach audyt. Audyt w SPGM którego prezesem był Jan P. wykazał: cytat z Tygodnika Sanockiego z wywiadu z Janem Fuksem audytorem MiG Sanok "szereg istotnych nieprawidłowości w działaniu SPGM"; cytat z wypowiedzi z-cy burmistrza Sanoka Edwarda Olejko " niegospodarność i żerowanie na budżecie miasta" z wypowiedzi radnych Sanoka na IX i X sesji RM : samowola budowlana przy budowie kolumbarium na cmentarzu w Sanoku, koszty legalizacji tej samowoli budowlanej dla miasta 150000 zł., przy okazji firma, którą do tej pracy wynajął prezes SPGM Pan Jan P. w fakturach za robotę policzyła stawkę robocizny za godzinę na 13 zł, natomiast SPGM we fakturach dla miasta dokonało zmian na 20 zł/ h i tak obciążyło miasto. W 2012 r SPGK a w 2013 r. SPGM zamówiło w poznańskiej firmie opracowania konsultingowe na kwotę 100 000 zł. które do niczego nie były przydatne. Remont instalacji gazowej w budynku SPGM wyceniło na 33 000 zł, natomiast dwie niezależne firmy wyceniły robotę na 14 600 zł. Pan Jan P. będąc prezesem SPGM zbudował wielopoziomowy garaż w centrum Sanoka, z wypowiedzi radnych RM wynika że inwestycja ta przyniesie dla miasta w ciagu 10 lat 8 500 000 zł strat. W dniu 29.06.2015 r. Pan Jan P. został za to co powyżej odwołany z funkcji prezesa SPGM. Sprawa trafiła do sądu, gdzie Pan Jan P. najpierw żądał 120 000 zł odszkodowania ale później poszedł z miastem na ugodę za kwotę 18 000 zł + 3000 kosztów sądowych, było to rówież związane z przejściem Pana Jana P. na emeryturę.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.107.185

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!