Jerzy Materna - Kandydat na europosła w: Okręg nr 13 - województwo lubuskie i zachodniopomorskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 8 - poseł w: Okręg nr 8

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 22 729 / Procent poparcia: 5,19 %

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Jerzy Materna

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
 • Wiek: 63 lat
 • Zawód: inżynier budownictwa ogólnego
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 25 marca 1956 w Zielonej Górze. Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył wydział budownictwa Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz podyplomowe studium wyceny nieruchomości w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych.

Pracował w branży budowlanej jako kierownik budowy, w spółkach prawa handlowego na kierowniczych stanowiskach oraz prowadził własną działalność gospodarczą.

Przez kilka lat do 2002 r. zasiadał w radzie miasta Zielona Góra.

Od 1993 roku należał do Porozumienia Centrum, następnie przystąpił do PiS.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany posłem V kadencji. W wyborach parlamentarnych w roku 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W 2011 oraz w 2015 ponownie wybrany do Sejmu.

Od 4 grudnia 2015 do 2018 r. sprawował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W ministerstwie nadzorował sprawy żeglugi śródlądowej, w szczególności: bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej, rozwoju śródlądowych dróg wodnych, transportu wodnego śródlądowego, a także sprawował nadzór nad działalnością dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

KOMENTARZE (2)

 • Marek 2019-09-24 21:07:08
  Jebać faszystów
  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniaży nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-08-18 20:47:41
   Władysław Dajczak,Kaczyński PiSto największe gnidy,bandyci,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach .Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw,ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013r w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r..Dz.U.2019poz.736.;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Prawem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy który każe wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane poprzez usunięcie klasyfikacji gruntów,w ślad ewidencja gruntów,teraz jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw,kupicie ziemie rolną?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!