PARTNERZY PORTALU
Jerzy Wcisła - Kandydat na senatora w: Okręg nr 84

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Jerzy Wcisła

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Elbląg
  • Wiek: 60 lat
  • Zawód: polityk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodził się 9 listopada 1958 r.  w Grodzicznie.

W 1992 r. ukończył studia z zakresu katolickiej nauki społecznej w Gdańskim Instytucie Teologicznym (filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego). Został także absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W latach 1979–1991 był zatrudniony na różnych stanowiskach w Spółdzielni Transportu Samochodowego w Nowym Dworze Gdańskim. Później związany z prasą lokalną jako redaktor naczelny "Gazety Żuławskiej” i "Gazety Elbląskiej”. Następnie kierował biurem poselskim Stanisława Gorczycy, a w 2006 r. objął stanowisko dyrektora biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu.

Działacz różnych organizacji pozarządowych, takich jak Stowarzyszenie Miłośników Żuław "Klub Nowodworski”, Forum Inicjatyw Żuławskich, Stowarzyszenie Bursztynowe Wybrzeże czy Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Zalewu Wiślanego”, w której objął funkcję prezesa. Był również inicjatorem utworzenia Muzeum Żuławskiego.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej. Stanął na czele miejskich struktur tej partii. W latach 2010–2013 oraz 2014–2015 zasiadał w radzie miejskiej Elbląga był m.in. jej przewodniczącym od 2010 r. do 2013 r. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PO został wybrany do Senatu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU