PARTNERZY PORTALU
Jerzy Wierchowicz - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: lubuskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: lubuskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 8

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 6 872 / Procent poparcia: 1,57 %

Jerzy Wierchowicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: adwokat
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodził się 4 sierpnia 1951 roku.

W 1974 ukończył studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 80. współpracował z Komitetem Helsińskim i NSZZ "Solidarność”, występował w charakterze obrońcy w licznych procesach politycznych.

Był posłem II kadencji z ramienia Unii Demokratycznej i III kadencji z ramienia Unii Wolności. W 2001 r. nie uzyskał ponownie mandatu posła i powrócił do wykonywania praktyki adwokackiej. W 2005 r. przystąpił do Partii Demokratycznej.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. bez powodzenia kandydował do Senatu z ramienia koalicji Lewica i Demokraci. W 2010 r. uzyskał mandat radnego Gorzowa Wielkopolskiego z listy komitetu wyborczego Tadeusza Jędrzejczaka. W 2014 r. został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych, uzyskując mandat radnego na kolejną kadencję.

Później stanął na czele gorzowskich struktur Nowoczesnej. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował z jej listy do Sejmu, nie uzyskując mandatu.

18 listopada 2015 r. z rekomendacji klubu poselskiego Nowoczesnej wybrany na członka Trybunału Stanu. 11 grudnia 2015 r. złożył przed marszałkiem Sejmu ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął kadencję sędziego Trybunału Stanu. 

W 2018 r. jako kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku lubuskiego VI kadencji. 22 listopada 2018 r. wybrano go na funkcję jego wiceprzewodniczącego. 

W lutym 2019 r. opuścił Nowoczesną i przeszedł do Platformy Obywatelskiej. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.224.102

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!