PARTNERZY PORTALU
Joanna Augustynowska - Kandydat na posła w: Okręg nr 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Joanna Augustynowska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Wiek: 40 lat
  • Zawód: ekonomista
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona 14 czerwca 1979 w Głogowie. Polska polityk, ekonomistka i specjalistka w zakresie prawa pracy, od 2015 posłanka na Sejm VIII kadencji. 

W 2005 ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu ze specjalnością zarządzanie przedsiębiorstwem. Uzyskała tytuł zawodowy magistra.

Pracowała jako ekonomistka i specjalistka z zakresu prawa pracy. Współpracowała z przedsiębiorstwami we Wrocławiu w zakresie zasobów ludzkich oraz zarządzania i organizacji pracy. Wykładała w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu.
Prowadziła jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą „Chaber Consulting Joanna Augustynowska”, w ramach której doradzała portalowi społecznościowemu zajmującemu się budownictwem i nieruchomościami.

W swojej pracy zajmowała się doradztwem w zakresie zarządzania MSP oraz obsługą inwestorów zagranicznych. Działalność gospodarczą zawiesiła 12 października 2015.

Kandydowała do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych w 2015 z drugiego miejsca listy Nowoczesnej Ryszarda Petru w okręgu wyborczym nr 3 (Wrocław).
Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 9989 głosów. 12 listopada 2015 złożyła ślubowanie poselskie. 

W Sejmie VIII kadencji przystąpiła do Klubu Poselskiego Nowoczesna. Została członkinią sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, pracowała też w Komisji Polityki Senioralnej (2015–2018) oraz w Komisji do Spraw Petycji (2016–2017). Weszła w skład m.in. grup parlamentarnych polsko-austriackiej, polsko-singapurskiej oraz polsko-szwedzkiej.

W 2015 objęła funkcję wiceprzewodniczącej Parlamentarnej Grupy Kobiet, została także członkinią kilkunastu podkomisji i zespołów parlamentarnych. W pierwszym roku wykonywania mandatu posła miała 80 wystąpień na posiedzeniach Sejmu, brała udział w 2074 spośród 2165 głosowań w Sejmie (95,80%). 

Otworzyła biura poselskie we Wrocławiu oraz w Świdnicy.

11 kwietnia 2017 ogłosiła odejście z Nowoczesnej (po zawieszeniu jej dzień wcześniej w prawach członka partii), a następnego dnia przystąpiła do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.254.12]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE