PARTNERZY PORTALU
Joanna Fabisiak - Kandydat na posła w: Okręg nr 19

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Joanna Fabisiak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 69 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona w 1950 r. w Warszawie. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją językoznawstwo. W 1986 r. ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe z zakresu języka i kultury polskiej dla cudzoziemców, a w 1991 r. studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego.

W latach 1990–2005 była radną samorządu Warszawy, m.in. wiceprzewodniczącą Rady m.st. Warszawy. W 1998 r. założyła Fundację „Świat na Tak”. 

W 1993 r. bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy BBWR. Od 1997 do 2001 r. pełniła funkcję posła III kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Przewodniczyła sejmowej Podkomisji stałej ds. młodzieży. Uczestniczyła w pracach nad ustawami m.in. o kredytach i pożyczkach studenckich, o kredytach na pierwsze mieszkanie, o zapobieganiu narkomanii, o ustroju Warszawy.

W 2001 r. ubiegała się o reelekcję z listy AWSP, która nie uzyskała mandatów w Sejmie.

W 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu warszawskim. Zasiadała w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Od 2006 r. zasiada w radzie programowej TV Polonia. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz trzeci uzyskała mandat poselski. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

W 2015 r. została ponownie wybrana do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

W 2018 r. została wykluczona z Platformy Obywatelskiej za złamanie dyscypliny partyjnej w głosowaniach nad projektami dotyczącymi aborcji.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.16.123]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE