Joanna Kopcińska - Kandydat na europosła w: Okręg nr 6 - województwo łódzkie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDAT POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Joanna Kopcińska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzona 2 stycznia 1967 r. w Łodzi. Działaczka samorządowa i lekarka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi w latach 2013-2014, posłanka na Sejm VIII kadencji, od 2017 rzecznik prasowy rządu.

W wyborach samorządowych w 2010 r. bez powodzenia kandydowała do Rady Miejskiej w Łodzi z listy Platformy Obywatelskiej. Mandat radnej objęła w 2011 r.

W sierpniu 2013 r., wraz z grupą innych radnych, została wykluczona z PO. W tym samym miesiącu głosami opozycji z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrano ją na przewodniczącą rady miejskiej.

Ze stanowiska przewodniczącej odwołano ją w maju 2014 r. W tym samym roku, w kolejnych wyborach, została kandydatką PiS na urząd prezydenta Łodzi. O to stanowisko ubiegała się bezskutecznie.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W Sejmie została wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia, a w 2016 członkinią Komisji Śledczej ds. Amber Gold. Później stanęła na czele łódzkich struktur PiS.

KOMENTARZE (4)

 • PL.😀 2020-05-27 12:55:56
  Psy szczekają, karawana idzie dalej. Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości.
 • Halina 2020-04-12 19:05:24
  Wstydzę się za ciebie kobieto. To, co dziś pani mówiła w Śniadaniu w Polsat News.. krętactwa i żałość bierze, jak można sprzedać siebie.. fuj
 • W przedmiocie przestępstw również tych najcięższych nie ma żadnych praw autorskich, zniszczyli Polską demokracje ograniczając społeczeństwu prawa , zniszczyli Polskie Sądownictwo, trójpodział władzy konstytucyjnej. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 06listopada 2009 roku sygn. Akt IV S.A./W a 1407/09, Wyrok z dnia 23.06.2010roku sygn. akt II OSK 1017/09" ,Wyroku z dnia 25 stycznia 2011roku sygn. Akt II OSK 148/10, 1017/09"itd. 2019-05-24 20:35:32
  Polacy nie będą głosować na pełzający polexit , liczcie na głosy żydów, oszustów którzy zbili majątek na zawłaszczeniu ziem państwowych itd. ww.farmer/ Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną. W znowelizowanej ustawie ustanowiono iż grunt poniżej 1ha to nieruchomość, w ślad za powyższym uchwalano przy Ministerstwie Rolnictwa Krajowy Rejestr Nieruchomości , zaś wcześniej wprowadzono zmiany o podatku VAT- odpowiedzialność solidarna nabywcy. Wyrok Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności:Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości po wyroku Trybunału Sprawiedliwości, UE (TUSE) z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10. Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np. z rolnej na budowlaną),czy jej uzbrojenia wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży, w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT. Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT. Podobnie orzekł Najwyższy Sąd Administracyjny wyrok z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego ,nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.
  • Masoni jak Senator Zając na gruntach Państwowych po dawnym PGR za miliard sześćset tysięcy złotych otrzymał na budowę obiektów, wykorzystał stanowisko Rektora ZDZ Chełm celem osiągnięcia własnych korzyści majątkowych . 2019-07-11 20:19:59
   Mistrzowie kłamstwa ,ograniczyli społeczeństwu wolność w związku z należnymi im odszkodowaniami związanymi z modernizacji gruntów rolnych wszystkich klas w obszarach wiejskich na mieszkalne . W Polsce kryzys związany z suszą, jedynie jakiekolwiek plony mogliśmy uzyskać na najcenniejszych gruntach(najwyższych klas) które we wschodniej Polsce zmienili na ogromne aglomeracje mieszkalne od których będą ludziki głupie płacić podatek od nieruchomości, bez ich wyłączenia z produkcji rolnej Dz.U. z 2016roku poz 585, Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.173.144

POZOSTALI KANDYDACI

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!