PARTNERZY PORTALU
Józef Zając - Kandydat na senatora w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Józef Zając

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Stany Nowe
  • Wiek: 72 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodził się 14 marca 1947 r. w miejscowości Potok-Stany Kolonia Trzecia.

W 1973 r. ukończył studia na Wydziale Matematyczno - Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1973 r. do 1996 r. pracował w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk. W 1977 r. uzyskał stopień naukowy doktora.

Został profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1997 r. objął na tej uczelni kierownictwo Katedry Zastosowań Matematyki w Ekonomii w Instytucie Ekonomii. W latach 1998 - 2001 był dziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Należał do inicjatorów powołania PWSZ w Chełmie, w 2001 r. objął stanowisko rektora tej uczelni, zajmując je do 2016 r.

W wyborach w 2011 r. był bezpartyjnym kandydatem z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 18. Uzyskał 24 415 głosów, co było najlepszym wynikiem w okręgu, a tym samym dało mu mandat senatorski. Bezskutecznie kandydował z listy PSL także w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. 

W 2015 r. został ponownie wybrany na senatora. W kwietniu 2016 r. wystąpił z klubu parlamentarnego PSL, w następnym miesiącu przystąpił do Koła Senatorów Niezależnych, a w kolejnym miesiącu powrócił do klubu PSL. W listopadzie tego samego roku przeszedł do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W październiku 2017 r. dołączył do Polski Razem (kierowanej przez Jarosława Gowina) która w następnym miesiącu przekształciła się w Porozumienie.

KOMENTARZE (1)

  • .JÓZEF ZAJĄC MILIARDER, NIC NIE MACIE GŁUPOWATE LUDZIKI, NIEWOLNICY BEZ ŻADNYCH PRAW. 2019-09-08 19:10:19
    ww portal samorządowy/RADNY - Chełm - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGATY FISZ „POSTAW NA CHEŁM” Agata Fisz 47lat • Żydowska rodzinka przestępcza Zająca, nie mśćij się na Polakach ,wiedzieli kim jesteście, w związku z czym nie przyjęliście chrztu po katolicku. .2019-09-05 20:29:12 OSTATNIE KOMENTARZE Do Tylko PLATFORMA!: Żydzi kroją ile mogą, Senator Józef Zając mason na budowę obiektów i najnowocześniejszego laboratorium chemicznego w Europie czym się szczycił w lokalnym Radiu BON TON na gruntach najcenniejszy które należały się za darmo po dawnym PGR, wyłudzał dla siebie obiekty z wyposażeniem za miliard sześćset tysięcy złotych dofinansowania, po wykonaniu badań wody w związku z odwiertami gazu, przewierceniem żyły źródlanej wody pitnej na głębokości 78 metrów, stężenia gazu w wodzie dla obrębu gminy Chełm oddał sprzęt lecz mówi zabrali oszustowi bandycie i złodziejowi, w zamian otrzymał nieruchomość po szkole w Rejowcu Fabrycznym , i Szkołę byłe Technikum Mechaniczne w Chełmie przy ulicy Pocztowej, jak widać można robić inserty miliardowe na zabójstwach Polaków. Żydom się należy 1 godzina temu Mieszkańcy Chełma pisze o: Donald Trump: czekam na to, by wkrótce odwiedzić Polskę

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.254.12]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU