PARTNERZY PORTALU
Józef Zając - Kandydat na senatora w: Okręg nr 18 - senator w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 61 416 / Procent poparcia: 60,72 %

Józef Zając

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Stany Nowe
 • Wiek: 72 lat
 • Zawód: nauczyciel akademicki
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodził się 14 marca 1947 r. w miejscowości Potok-Stany Kolonia Trzecia.

W 1973 r. ukończył studia na wydziale matematyczno-fizyczno-chemicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1973 r. do 1996 r. pracował w instytucie matematyki Polskiej Akademii Nauk. W 1977 r. uzyskał stopień naukowy doktora.

Został profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1997 r. objął na tej uczelni kierownictwo katedry zastosowań matematyki w ekonomii w Instytucie Ekonomii. W latach 1998-2001 był dziekanem wydziału ekonomii i zarządzania w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Należał do inicjatorów powołania PWSZ w Chełmie, w 2001 r. objął stanowisko rektora tej uczelni, zajmując je do 2016 r.

W wyborach w 2011 r. był bezpartyjnym kandydatem z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 18. Uzyskał 24 415 głosów, co było najlepszym wynikiem w okręgu, a tym samym dało mu mandat senatorski. Bezskutecznie kandydował z listy PSL także w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. 

W 2015 r. został ponownie wybrany na senatora. W kwietniu 2016 r. wystąpił z klubu parlamentarnego PSL, w następnym miesiącu przystąpił do Koła Senatorów Niezależnych, a w kolejnym miesiącu powrócił do klubu PSL. W listopadzie tego samego roku przeszedł do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W październiku 2017 r. dołączył do Polski Razem (kierowanej przez Jarosława Gowina), która w następnym miesiącu przekształciła się w Porozumienie.

KOMENTARZE (8)

 • tadeusz 2020-05-06 11:59:14
  po głosowaniu 5 maja 2020 r. po prostu człowiek bez honoru. Teraz złożenie mandatu nie nastąpi.... wstyd. Jest mi wstyd, zrobię wszystko by nikt z wielu, których znam na teosobę nie zagłosował kiedykolwiek.
  • W ustroju Demokratycznym Państwa Prawa nikt z rządzących nie wprowadził pod głosownie ustawy mającej na celu uregulowanie psów drogowych. Państwo Teoretyczne ! Twoje miejsce oszuście , przestępco jest w Izraelu 2020-05-11 20:26:44
   Jarosław Kaczyński -PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ- Jesteś zakałą Narodu Polskiego 2020-05-10 22:58:24 Chory człowieczku , słuchałeś reportażu "Kamraci" nagranego 4lata temu dla Radia Lublin. Odpowiedz (1989)
 • Jarosław z 2009 2020-04-14 06:46:40
  Może Zajączek opowie o naborze na pilotaż w roku 2009? Obiecał studentom że nie będzie limitu miejsc, brał wszystkich jak leci, później przewalił kasę na szkolenie od ministerstwa na remonty czegoś tam w swojej śmiesznej dolince i już kwalifikacja była... Wybrał najwierniejszych, bo połowa ludzi którzy się dostali to śmiech na sali a ci którym złamał życie to co? Matoł jeden jak wszedł do sali w której odbywała się kwalifikacja ( której miało nie być) stwierdził " jednak nie będzie tak jak obiecywaliśmy i nie każdy się dostanie, ale mam nadzieję że wszyscy wyjdziemy stąd zadowoleni"... No nie idiota?
 • .JÓZEF ZAJĄC MILIARDER, NIC NIE MACIE GŁUPOWATE LUDZIKI, NIEWOLNICY BEZ ŻADNYCH PRAW. 2019-09-08 19:10:19
  ww portal samorządowy/RADNY - Chełm - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGATY FISZ „POSTAW NA CHEŁM” Agata Fisz 47lat • Żydowska rodzinka przestępcza Zająca, nie mśćij się na Polakach ,wiedzieli kim jesteście, w związku z czym nie przyjęliście chrztu po katolicku. .2019-09-05 20:29:12 OSTATNIE KOMENTARZE Do Tylko PLATFORMA!: Żydzi kroją ile mogą, Senator Józef Zając mason na budowę obiektów i najnowocześniejszego laboratorium chemicznego w Europie czym się szczycił w lokalnym Radiu BON TON na gruntach najcenniejszy które należały się za darmo po dawnym PGR, wyłudzał dla siebie obiekty z wyposażeniem za miliard sześćset tysięcy złotych dofinansowania, po wykonaniu badań wody w związku z odwiertami gazu, przewierceniem żyły źródlanej wody pitnej na głębokości 78 metrów, stężenia gazu w wodzie dla obrębu gminy Chełm oddał sprzęt lecz mówi zabrali oszustowi bandycie i złodziejowi, w zamian otrzymał nieruchomość po szkole w Rejowcu Fabrycznym , i Szkołę byłe Technikum Mechaniczne w Chełmie przy ulicy Pocztowej, jak widać można robić inserty miliardowe na zabójstwach Polaków. Żydom się należy 1 godzina temu Mieszkańcy Chełma pisze o: Donald Trump: czekam na to, by wkrótce odwiedzić Polskę
  • Mol książkowy który sann siebie wykreował z naruszeniem wszelkich przepisów prawa Polskiego, podawał się za Rektora ZDZ Chełm, nie miał upewniań do podpisania się nad wyłudzeniem środków publicznych w kwocie miliarda sześciuset tysięcy złotych z dofinansowaniem UE, dlaczego złodzieju nie z Izraela, przecież dla nich chciałeś budować drony bojowe w Dpułtyczach Królewskich. Andrzej Lepper się nie powiesił , został zabity wkręciliście Polskie Służby, przez Was, bandyci , żydowskie nasienie. 2019-12-15 19:57:18
   Kaczyński wiedział że TVN działa na szkodę Państwa, lecz nie wiedział że w interesie małej grupki żydów, w samym powiecie chełmskim rodzinka żydowska stworzyła własny klan (Józef Zając -Agata Fisz) oby poróżnić Nas z kościołem wkręcając w przestępstwa Caritas obiekty (chlewnie) po dawnym PGR. Bez konsultacji społecznych wydano pozwolenie na budowę płyt lotniska na poszerzonych gruntach podarowanych po PGR dla męża byłej Naczelnik KMP Chełm która weszła w grupę przestępczą żydówki Anny Radoszewskiej Woźnicy do ujęcia wody pitnej w Pokrowce ,na najcenniejszych gruntach rolnych, oby nie można było już nigdy prowadzić hodowli zwierzęcej w gospodarstwach rolnych w tym obszarze, z czym się wiązać będą odszkodowania( wygrają w każdym Sądzie, lecz jak sprawy trafia do TUSE Chełm zbankrutuje, podatki będą tamtym downom podnosić aż wylądują na ulicy,to nie ludzie, nawet w prawie Polskim prawa większe od ludzików mają zwierzęta).
  • Powinieneś być osądzony, teraz z Gowinem na równi ze zbrodniarzami wojennymi. 2020-03-15 14:10:54
   Powyższe działania podjęte w szkolnictwie są tymczasowe, jedynym walorem jest iż nie będziecie młodzieży mieszali w głowach żydowską i PiSowską hejterską polityką . Koronawirus wpisuje się na stałe do Naszego życia, sam uciekłeś baranie ponieważ w Dułtyczach Królewskich nieodpierdalałeś, teraz nawet pszczoły giną, zmieniasz gminę Chełm w kierunku zniszczenia ,nieurodzajów, braku możliwości hodowli zwierzęcej oby gatunek ludzki nie mógł przeżyć.
  • Od: Ja (marek.skomorowski.1970@wp.pl) Do: solidarnap solidarnap@gmail.com Temat: Brak tematu Bez wątpienia macie poważny problem natury prawnej,obowiązkiem każdego Polaka powinno być eliminowanie oszustw przed dalszym ich rozprzestrzenianiem, nadamy bieg aferze Polskiej niszczenia gruntów rolnych (chronionych), w obszarach wiskich na podatki od nieruchomości. Epidemia koronawirusa otworzyła szare komórki niektórym nieodpowiedzialnym politykom z obozu rządzącego, w przypadku utrzymania na mocy decyzji przez SKO i nadania biegu sprawie przed Sądem Administracyjnym Media w Stanach Zjednoczonych zainteresowały się dostępem wolnego rynku w produkcji rolnej obywateli na obszarze Polski. Marek Skomorowski. 2020-04-05 06:30:21
   Marek Skomorowski Chełm 23.03.2020rok Zam . Chełm 22 - 100 Ul. Budowlana 52 Kontakt - 504963737 Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Chełmie Sygn .Akt .SKO.II .41/455/ PP/2020 Uzupełnienie Odwołania W związku z otrzymaniem pisma z dnia 26.02.2020 roku Wójta Gminy Chełm Symbol F p.3111 .190.2020 .37 zmiany w ewidencji gruntów w oparciu o aktualne zawiadomienie Starosty Chełmskiego nawiązuj ą do ustawy Dz .U.z 2019r. P oz .1170 , wzorów informacji o obiektach i budynkach do deklaracji na podatek od nieruchomości nadaje jedynie bieg olbrzymiej aferze , niszczenia obszarów chronionych (Polskiej gospodarki dla podatków wyłudzanych oszustwem ) . Materiały jakie posiadam , potwierdzają przeprowadzone przestępcze modernizacje gruntów dla obszaru Pokrówki i Strupina Łanowego , bez operatów pod którymi łam ano prawa człowieka , Środki UE przeznaczone do prac geodezyjnych zapoczątkowały niszczenie produkcji rolnej i gruntów , symbol pisma OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku , bowiem Starostwo Powiatowe wykonywało zadania ze zakresu Administracji Rządowe j. Podejrzewam Decyzja NR FP .3127.12 .169.264.2 020 wystawiona za roku podatkowy 2020 posiada wadę prawną , czym innym jest Ewidencja Gruntów od Ordynacji Podatkowej , zmiany w ewidencji gruntów w powyższym przypadku mogą jedynie wprowadzić wszyscy współwłaściciele , lecz żadnych zmian nie wprowadziliśmy , podatek za rok bieżący powinien być wystawiony z tytułu rolnego . Należy stwierdzić , postępowanie odwoławcze powinno być prowadzone przed Starostwem Powiatowym w Chełmie od którego służyłoby prawo wniesienia odwołania w terminie ustawowym do SKO w Chełm ie . Marek Skomorowski . W załączeniu kopia pisma Starostwa Powiatowego w Chełmie Symbol OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. Marek Skomorowski. -Poniżej zacytuję sześć punktów z pisma Starostwa Powiatowego w Chełmie sposób przeprowadzenia modernizacji gruntów rolnych wszystkich klas, proceder przestępczy był bliźniaczy zmian klasyfikacji gruntów bez zgody właścicieli (stron postępowań aktów prawnych)dla pozostałych województw, ślad zostawiliście „monity” .- Symbol pisma OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. 1. Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz trybie postępowania została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie jej na okres 14 dni w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie (od dnia 27.06.2011r. do 15.07.2011r.). Ponadto w celu dotarcia do jak największej liczby mieszkańców informację wywieszono w Urzędzie Gminy Chełm, przekazano sołtysowi wsi oraz ogłoszono w prasie lokalnej ( w gazecie Nowy Tydzień Chełmski w dniu 27 czerwca 2011r.). 2. Informacja o terminie i miejscu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków została wywieszona na okres 14 dni ( od dnia 22.06.2012 r. do dnia 09.07.2012 r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz ogłoszona w prasie o zasięgu krajowym (ogłoszenie ukazało się w dniu 22.06.2012 r. w Gazecie Wyborczej ). Ponadto w celu przekazania informacji o wyłożeniu w/w projektu mieszkańcom, zwrócono się pismem do sołtysa wsi Pokrówka z prośbą o wywieszenie w/w zawiadomienia na tablicy ogłoszeń sołectwa. 3.Wyłożenie projektu operatu opisowo- kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków w obrębach Pokrówka i Strupin Łanowy, podczas którego każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu, mógł zgłaszać uwagi do tych danych, odbyło się w dniach 9 do 27 lipca 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie. 4. Uwagi zgłoszone do projektu były rozpatrywane o przyjęciu lub odrzuceniu przez uprawnionego pracownika Startowa Powiatowego przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych. 5.Po upływie terminu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym Starosta Chełmski ogłosił w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ( Dz. U. z dnia 11 września 2012, poz.2639). 6.Każdy,czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym mógł w terminie 30 dni od daty ogłoszenia czyli do dnia 11 października 2012r. zgłaszać zarzuty do danych. Zarzuty te Starosta rozstrzygał w drodze decyzji. Powyższe prace wykonała dla obszaru gminy Chełm Firma Geodezyjna z Torunia , teraz wiecie w jaki sposób rozprzestrzenili przestępstwa najcięższego kalibru które doprowadziły do katastrofy gospodarczej w kraju .
  • Zbiorniki wybudowane w strefie bariera z pyty lotniska Depułtycze Królewskie mające na celu bezpośrednio odprowadzać paliwa ropo pochodne i ciężkie metale do gleby przy ujęciu wody pitnej ze studni z hydrofornią dla mieszkańców gminy Chełm stworzyły teraz prawdziwe morderco zagrożenie życia dzieci i dorosłych. 2020-04-08 19:39:35
   Zając, zjebany postkubistyczny żydowski złodzieju, z rozmowy ze twoimi rektorami wnioskuje że jesteście całkowicie (...), uczniowie od lizania twego (...) obrzezanego są całkowicie zdemoralizowani, niedorozwinięci umysłowo.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.231.21.83

WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!