PARTNERZY PORTALU
Kamil Bortniczuk - Kandydat na posła w: Okręg nr 21 - poseł w: Okręg nr 21

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 16 953 / Procent poparcia: 4,17 %

Kamil Bortniczuk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Głuchołazy
 • Wiek: 36 lat
 • Zawód: parlamentarzysta
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodzony w 1983 roku.

Ukończył studia ze stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 2017 r. z prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Kształcił się także na studiach podyplomowych z funduszy europejskich na UWr.

W 2006 r. został z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na radnego miejskiego w Głuchołazach. W 2010 r. uzyskał reelekcję z własnego komitetu. W tym samym roku bezskutecznie starał się o stanowisko burmistrza Głuchołaz - przegrał w drugiej turze.

Przystąpił następnie do partii Polska Jest Najważniejsza, z listy której w wyborach parlamentarnych w 2011 r. kandydował do Sejmu. W 2013 r. wraz z innymi działaczami tego ugrupowania współtworzył partię Polska Razem. W wyborach samorządowych w 2014 r. ponownie ubiegał się o urząd burmistrza ponownie przegrywając z Edwardem Szupryczyńskim. Nie ubiegał się o reelekcję do rady gminy.

Przed wyborami w 2015 r. został członkiem zespołu doradców Beaty Szydło.

W tym samym roku bez powodzenia kandydował z 15. miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu opolskim.

Później przez kilka miesięcy sprawował funkcję dyrektora departamentu infrastruktury w opolskim urzędzie wojewódzkim, po czym w 2016 r. został dyrektorem gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Został także pełnomocnikiem wojewody opolskiego do spraw gospodarki i biznesu. W kwietniu 2017 r. zasiadł w zarządzie Grupy Azoty ZAK, odpowiadając m.in. za badania i innowacje. W listopadzie tego samego roku, po przekształceniu Polski Razem, został działaczem Porozumienia.

W maju 2018 r. zasiadł w radzie nadzorczej klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W listopadzie tego samego roku objął mandat posła po wybranym na burmistrza Namysłowa Bartłomieju Stawiarskim. Został też rzecznikiem prasowym Porozumienia.

KOMENTARZE (7)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-09 07:13:48
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Opolskim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości: Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a .
 • zorbavel 2021-08-11 20:28:49
  bolszewicki sprzedawczyk !!!!! moralne dno, kloaka !!!
  • Tarcza potrzebna jest Wam na chore głowy, straciliście mandat etyczny do reprezentowania ludu. 2022-01-13 20:33:06
   Polski Kat nie ład, od 1stycznia bieżącego roku obowiązują wyższe kwoty mandatów z bazą deptania społeczeństwa przez najbliższe dwa lata. Przy otrzymaniu mandatu drogowego z górnych widełek społeczeństwa oczywiście nie będzie stać na jego zapłatę , nie jeden nawet pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej będzie musiał sprzedać samochód za mandat celem jego zapłaty, tym samym straci możliwość dojazdów do pracy.Gigantyczny wał administracji rządowej celem ograbienia ludu z resztek majątków rodzinnych, debile parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy doprowadzą do wojny w kraju. Policja(państwowcy) w tym kraju są ponad prawem , zorganizowana grupa przestępcza ,gdzie zadzwonicie na 112 , może do antypolskiego TVP opłacanego z abonamentów wbrew woli ludzi, w myśl ustawy PiS.
 • G 2020-08-02 20:13:12
  Zero przyzwoitości, kłamca to mało powiedziane
 • Robert 2020-06-10 18:13:55
  Bortniczuk,widzialem twoj wywiad w programie; Tak jest; jestes smiesznym pajacem gadasz od rzeczy na temat LGBT dla mnie jestes byle kim bo dla pieniedzy sam sie osmieszasz,wedlug ciebie (...) gdzie dzieci maja sie uczyc o zyciu? kto im powie cos na temat seksu aby wiedzialy kiedy mozna zaczac zycie seksualne i jak sie zabezpieczac przed niechciana ciaza,moze twoj kolega ksiadz?nie wypowiadaj sie wiecej (...) bo tylko wstyd przynosisz wszystkim polakom.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!