PARTNERZY PORTALU
Katarzyna Lubnauer - Kandydat na posła w: Okręg nr 19

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Katarzyna Lubnauer

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łódź
  • Wiek: 50 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Nowoczesna

Urodzona w 1969 r. w Łodzi. Absolwentka studiów matematycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Krótko pracowała jako nauczycielka w VIII Liceum Ogólnokształcącym, później podjęła studia doktoranckie i została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 r. na Wydziale Matematyki tej uczelni uzyskała stopień doktora nauk matematycznych.

Działała w Unii Demokratycznej, następnie od 1994 w Unii Wolności, w której kierowała jednym z łódzkich kół partii.

Bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2001 r. (z UW) i w 2005 r. (z PD). Również bez powodzenia ubiegała się o ponowny wybór do miejskiego samorządu – w 2002 r. (z lokalnego komitetu, w 2006 r. (z LiD) i w 2010 r. (z PO, jako kandydatka PD).

W lipcu 2015 r., wraz z Leszkiem Jażdżewskim, była inicjatorką akcji „Świecka szkoła” obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o zniesieniu finansowania religii z budżetu państwa.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W Sejmie została zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, pracowała też w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz w Komisji Etyki Poselskiej .

W 2017 r. została wybrana na przewodniczącą ugrupowania, pokonując w głosowaniu założyciela tej partii Ryszarda Petru. W 2018 r. na stanowisku przewodniczącej klubu poselskiego zastąpiła ją Kamila Gasiuk-Pihowicz. Później, tego samego roku została tymczasowo przewodniczącą koła poselskiego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.173.47.43]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE