Katarzyna Lubnauer - Kandydat na posła w: Okręg nr 19 - poseł w: Okręg nr 19

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 28 205 / Procent poparcia: 2,04 %

Katarzyna Lubnauer

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Łódź
 • Wiek: 50 lat
 • Zawód: nauczyciel akademicki
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Nowoczesna

Urodzona w 1969 r. w Łodzi. Absolwentka studiów matematycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Krótko pracowała jako nauczycielka w VIII Liceum Ogólnokształcącym, później podjęła studia doktoranckie i została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 r. na Wydziale Matematyki tej uczelni uzyskała stopień doktora nauk matematycznych.

Działała w Unii Demokratycznej, następnie od 1994 w Unii Wolności, w której kierowała jednym z łódzkich kół partii.

Bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2001 r. (z UW) i w 2005 r. (z PD). Również bez powodzenia ubiegała się o ponowny wybór do miejskiego samorządu – w 2002 r. (z lokalnego komitetu, w 2006 r. (z LiD) i w 2010 r. (z PO, jako kandydatka PD).

W lipcu 2015 r., wraz z Leszkiem Jażdżewskim, była inicjatorką akcji „Świecka szkoła” obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o zniesieniu finansowania religii z budżetu państwa.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W Sejmie została zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, pracowała też w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz w Komisji Etyki Poselskiej .

W 2017 r. została wybrana na przewodniczącą ugrupowania, pokonując w głosowaniu założyciela tej partii Ryszarda Petru. W 2018 r. na stanowisku przewodniczącej klubu poselskiego zastąpiła ją Kamila Gasiuk-Pihowicz. Później, tego samego roku została tymczasowo przewodniczącą koła poselskiego.

KOMENTARZE (6)

 • POpaprana Lubnauer 2021-07-21 20:16:22
  Lubnauer to parszywa POpapana zakłamana wredna i głupia jak but IDIOTKA.
 • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-02-19 08:44:14
  Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.
 • . 2021-01-09 00:22:56
  Była liderka partii Nowoczesna(obecnie Adam), po Ryszardzie, Nowoczesna istnieje, choć w szczątkach, ale jest tylko bratem-bliźniakiem Platformy Obywatelskiej, partia pełna długów, tyle po nich zostało, pozaciągali kredyty na kampanię i nie zostały one spłacone, ciekawe kto je spłaci. Gafy językowe i kompromitacje tej partii same doprowadziły do jej upadku poprzez właśnie osobę Ryszarda i przedstawicielkę środowisk feministycznych - Joannę. Katarzyna przez pewien spory czas szefowała Nowoczesnej, potem partia została już całkowicie wchłonięta i podporządkowana przez PO, istnieje ta partia tylko po by być bliskim koalicjantem PO i nic poza tym.
 • WRONKI 2020-12-17 15:19:07
  Totalna idiotka. Widać, że większość z KO to TOTALS-IDIOT. Żyje w swoim zamkniętym świecie, a to jest już choroba ps...
 • Kaem 2020-06-18 07:57:33
  Słuchałem dziś, w czwartek rozmowy w PR@4 zozmowy red Janeckiego z Lubnauer. Co za ograniczona baba, co za slowotok glupstw i pustych frazęsów, . Na żadne pytanie nie odpowiedziała zgodnie z tematem dając tylko bełkot. I takie coś jacyś niedojrzali obywatele wybrali na swego przedstawiciela w sejmie. Boże broń Polskę bo suweren ja tylko pogrąża.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.225.221.130

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!