Katarzyna Osos - Kandydat na posła w: Okręg nr 8 - poseł w: Okręg nr 8

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 11 619 / Procent poparcia: 2,65 %

Katarzyna Osos

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łagów
  • Wiek: 38 lat
  • Zawód: radca prawny
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodziła się 17 listopada 1980 roku w Świebodzinie. Radca prawny i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji. 

Wykształcenie wyższe magisterskie zdobyła w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie na wydziale prawa. Jest radcą prawnym. 

Pracowała m.in. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i jako dyrektor biura poselskiego posłanki PO Bożenny Bukiewicz.

Następnie również w gabinecie politycznym ministra sprawiedliwości.

Orzekała nadto w samorządowym kolegium odwoławczym.

W latach 2010–2014 z ramienia Platformy Obywatelskiej zasiadała w radzie powiatu świebodzińskiego.

W 2011 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu. 

26 stycznia 2015 r. została powołana na stanowisko wojewody lubuskiego.

W 2015 r. wystartowała w wyborach parlamentarnych. Otrzymała 5749 głosy, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PO w okręgu lubuskim. W konsekwencji w listopadzie 2015 r. zakończyła urzędowanie jako wojewoda.

W Sejmie VIII kadencji została członkinią komisji sprawiedliwości i praw człowieka, komisji odpowiedzialności konstytucyjnej oraz komisji nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, pracowała też w komisji edukacji, nauki i młodzieży (2015–2016) oraz komisji ustawodawczej (2015–2017). 

KOMENTARZE (2)

  • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 16:24:54
    Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Lubuskim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz art. 221K.p.a.
  • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-02-19 08:56:23
    Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.119.61

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!