Kazimierz Drzazga - Kandydat na posła w: Okręg nr 41

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 2 782 / Procent poparcia: 0,59 %

Kazimierz Drzazga

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Police
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: historyk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 5 maja 1951 w Ostrołęce.

Ukończył Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie (2002) oraz historię na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracę zawodową podjął w 1971 r, w ostrołęckiej elektrowni, później zatrudniony w Jednostce Wojskowej w Mrągowie. Od 1973 do 1989 r. pracował jako mechanik i kontroler w Zakładach Chemicznych Police. W sierpniu 1980 uczestniczył w protestach w swoim miejscu pracy, we wrześniu tego samego roku dołączył do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego wszedł w skład kierownictwa Podziemnego Podregionu Nadodrza. Zajmował się organizacją pomocy osobom represjonowanym i członkom ich rodzin, współpracował przy redakcji i dystrybucji wydawnictw niezależnych. W 1988 r. został członkiem tymczasowego zarządu „Solidarności” Regionu Pomorza Zachodniego.

Po przemianach ustrojowych kierował związkiem w ZCh Police (do 1991 r.), następnie do 1999 r. był komendantem straży miejskiej. Później zatrudniony w urzędzie gminy, ZCh Police oraz Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Działacz Wspólnoty Polskiej, Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym w Szczecinie i Akcji Katolickiej.

W 2001 był współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości, wszedł w skład rady politycznej tej partii. W 2002 jako kandydat PiS kandydował bez powodzenia do rady powiatu polickiego z listy PO. W 2006 r. z ramienia PiS został wybrany na radnego powiatu. W wyborach w 2010 r. uzyskał mandat radnego sejmiku zachodniopomorskiego. W 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W 2011 r. bezskutecznie kandydował do Sejmu, a w 2015 r. do Senatu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!