PARTNERZY PORTALU
Kazimierz Janiak - Kandydat na senatora w: Okręg nr 67

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Kazimierz Janiak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gdańsk
  • Wiek: 60 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodził się 3 marca 1959 r. w Łodzi.

Ukończył w 1982 r. studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Szczecinie. Był przez kilka lat asystentem na tej uczelni. Od 1985 r. był pracownikiem naukowym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i następnie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W 1992 r. uzyskał stopień doktora nauk rolniczych.

W 1989 r. wstąpił do "Solidarności”, w drugiej połowie latach 90. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji krajowej związku.

W latach 1997 - 2001 był posłem na Sejm III kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność (mandat uzyskał z listy ogólnopolskiej). Należał do liderów AWS i Ruchu Społecznego AWS. W 2001 r. bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, później wycofał się z działalności politycznej i powrócił do pracy naukowej. W 2015 r. był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu IX kadencji, nie uzyskując mandatu.

Równolegle związany z instytucjami wchodzącymi w skład systemu SKOK (m.in. został prezesem zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej i był członkiem rady nadzorczej SKOK Wspólnota). W lutym 2016 r. wstąpił do PiS, a we wrześniu tego samego roku został zatrudniony w Totalizatorze Sportowym na stanowisku dyrektora oddziału w Gdańsku. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU