PARTNERZY PORTALU
Kazimierz Kotowski - Kandydat na posła w: Okręg nr 33

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Kazimierz Kotowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Opatów
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: polityk
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Urodzony 22 lutego 1951 w Opatowie.

Ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie, kształcił się również w zakresie samorządu i administracji oraz gospodarki nieruchomościami.

W III RP zaangażowany w działalność samorządową. Od 1998 do 2010 przez trzy kadencje sprawował urząd starosty opatowskiego. W 2008 został powołany na prezesa zarządu Związku Powiatów Polskich.

Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, pełnił funkcję radnego powiatu opatowskiego. Został też prezesem zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W wyborach w 2010 został wybrany do sejmiku świętokrzyskiego IV kadencji, następnie powołany na członka zarządu województwa. Bez powodzenia kandydował w wyborach uzupełniających do Senatu w 2014, zajmując 2. miejsce. W tym samym roku uzyskał reelekcję w wyborach do sejmiku, utrzymał również stanowisko członka zarządu. Wkrótce po tym odmówił przyjęcia mandatu poselskiego, zwolnionego przez Jarosława Górczyńskiego.

W 2015 wystartował ponownie w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca na kieleckiej liście PSL zdobywając mandat poselski.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE