PARTNERZY PORTALU
Killion Munyama - Kandydat na posła w: Okręg nr 38 - poseł w: Okręg nr 38

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 7 764 / Procent poparcia: 2,22 %

Killion Munyama

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Karczewo
  • Wiek: 58 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 10 lipca 1961 w Makali w Federacji Rodezji i Niasy. 

Polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, samorządowiec i polityk pochodzenia zambijskiego, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. 

Urodził się w Zambii, pochodzi z plemienia Tonga. Do Polski przyjechał na początku lat 80. w ramach stypendium rządowego. 

Ukończył ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Na tej samej uczelni w 1994 na podstawie rozprawy The IMF Conditionality and the Problem of Structural Adjustment in the Zambian Economy uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. 

W 2012 na podstawie rozprawy zatytułowanej Wzrost gospodarczy a rozwój finansowy w Afryce Subsaharyjskiej na przykładzie programów MFW w Kenii, Mozambiku, Ugandzie i Zambii habilitował się w zakresie ekonomii. Specjalizuje się w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych.

Zawodowo jako pracownik naukowy związany z Katedrą Bankowości Akademii Ekonomicznej i następnie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Został też wykładowcą Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. 

W wyborach w 2002 z ramienia lokalnego komitetu wyborczego uzyskał mandat radnego powiatu grodziskiego. Później przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z jej listy bez powodzenia w 2006 kandydował do sejmiku wielkopolskiego, mandat radnego województwa III kadencji objął jednak jesienią 2007. W wyborach samorządowych w 2010 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. 

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski jako kandydat PO w okręgu pilskim. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji Finansów Publicznych. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.85.190

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!