PARTNERZY PORTALU
Kinga Gajewska - Kandydat na posła w: Okręg nr 20

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Kinga Gajewska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Błonie
  • Wiek: 29 lat
  • Zawód: poseł na Sejm RP
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona w 1990 r. w Warszawie. Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich politologii Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentka studiów doktoranckich na tym samym wydziale. W 2018 r. uzyskała także tytuł zawodowy magistra w zakresie prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2011–2012 była stypendystką Wolnego Uniwersytetu Berlina, ukończyła także Szkołę Liderów Politycznych. Od 2010 r. prowadziła własną działalność gospodarczą.

W 2008 r. wstąpiła do Platformy Obywatelskiej - powoływana w skład władz regionalnych i powiatowych partii. Objęła funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Warszawie, a później w województwie mazowieckim.

Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. W wyborach samorządowych w tym samym roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. z ramienia PO kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji.

W Sejmie została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, pracowała też w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Została przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości Edukacji.

KOMENTARZE (2)

  • Wyborca 1 2019-09-17 13:19:34
    Na profilu polsa (www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSELIZL&NrKadencji=8&Nrl=088&Typ=INT&Czyb=T) widac, ze Pani Gajewska zadala duzo waznych pytan w Sejmie. Widze rowniez z zyciorysu i roznych medialnych zrodel, ze jest dobrze wyksztalcona. Popieram mlode i ambitne kobiety! A z zyciorysu wnioskuje, ze jest odwazna i wie czego chce. Zycze sukcesu w wyborach i podejmowania wlasciwych decyzji na rzecz dobra przyszlosci Polski.
  • MADA 2019-09-08 01:17:21
    Ta niemądra kobieta bezcześci swoją osobą urząd posła na Sejm RP.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.204.194.190]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE