Konrad Rękas - Kandydat na senatora w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 7 958 / Procent poparcia: 7,87 %

Konrad Rękas

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Chełm
  • Wiek: 44 lat
  • Zawód: dziennikarz
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 19 września 1975 r. w Lublinie.

W 1994 r. rozpoczął, nieukończone ostatecznie studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był redaktorem w pismach regionalnych takich jak: "Tygodnik Czas Lubelski”, "Tygodnik Chełmski”, "Głos Dorohuska”, "Gazeta Bialska”.

W latach 1993–1995 należał do Stronnictwa Narodowego "Szczerbiec”. Potem był działaczem Prawicy Narodowej(która w 1997 współtworzyła AWS). W 1998 r. bezskutecznie kandydował do rady Lublina z listy Forum dla Lublina (współtworzonego przez Blok dla Polski). Następnie należał do Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego (zasiadał w zarządzie głównym tej partii). Pełnił także później funkcję prezesa okręgu Stronnictwa Narodowego. Następnie wstąpił do Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona”, a także do Samoobrony RP. Zasiadł w jej władzach regionalnych w Chełmie. W wyborach samorządowych w 2002 r. z listy tej partii zdobył mandat radnego sejmiku lubelskiego.

8 stycznia 2003 r. objął funkcję przewodniczącego sejmiku. 1 października 2004 r. został z niej odwołany. Jednak wobec wątpliwości prawnych co do ważności tej decyzji – dopiero 11 października 2004 Sejmik przyjął złożoną ostatecznie przez Konrada Rękasa rezygnację. W maju 2003 r. został wykluczony z Samoobrony RP i powołał klub radnych Rozwój Lubelszczyzny, którego został przewodniczącym(później wchodził w skład Klubu Radnych Porozumienia Lubelskiego. W 2005 r. związał się z Ruchem Patriotycznym.

W 2006 r. z ramienia Samoobrony Patriotycznej (komitetu powołanego przez Samoobronę Ruch Społeczny) bez powodzenia ubiegał się o reelekcję do sejmiku lubelskiego w wyborach samorządowych. Przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r. był liderem unieważnionej przez PKW listy kandydatów partii Samoobrona Patriotyczna do Sejmu w okręgu chełmskim. W wyborach samorządowych w 2014 r. ubiegał się o stanowisko prezydenta Chełma jako kandydat komitetu Nowa Prawica – Chełm Bez Kłamstw (z poparciem KNP, Solidarnej Polski, SD, Ruchu Narodowego, Ligi Narodowej i PdP) zajmując ostatnie, 6. miejsce i uzyskując 2 proc. poparcia. W tych samych wyborach kandydował też do sejmiku lubelskiego z listy Kongresu Nowej Prawicy, który nie uzyskał mandatów. W lutym 2015 r. został jednym z wiceprzewodniczących nowo powołanego ugrupowania Zmiana.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.239.1

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!