PARTNERZY PORTALU
Konrad Rowiński - kandydat na radnego w: lubański - radny w: lubański - Kandydat na posła w: Okręg nr 1

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Konrad Rowiński

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Wiek: 60 lat
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodził się 7 listopada 1958 w Lubaniu. Polski samorządowiec. 

Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1986 uzyskał tytuł zawodowy magistra administracji. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych na tej uczelni. Również absolwent Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu oraz  Wyższej Szkoły Samorządowej w duńskim mieście Grenaa.

Od początków przywrócenia samorządu gminnego w Polsce w 1990 związany z działalnością samorządową. W tym samym roku został wybrany do Rady Miasta Lubania I kadencji, w której zasiadał do 2002 r. Do 1998 pełnił także funkcję wiceburmistrza miasta. W 1998 Rada Miasta Lubania III kadencji powołała go na stanowisko burmistrza. W bezpośrednich wyborach samorządowych w 2002 i 2006 uzyskiwał reelekcję na kolejne kadencje.

Należał do współtwórców Związku Gmin Kwisa, skupiającego 12 gmin leżących w dorzeczu tej rzeki. W wyborach w 2010 nie został ponownie wybrany na urząd burmistrza, przegrywając w drugiej turze. Powołany następnie na stanowisko wicestarosty powiatu lubańskiego. W 2014 wybrany na radnego powiatu lubańskiego V kadencji, mandat utrzymał również w 2018.

Był członkiem Kongresu Liberalno - Demokratycznego, z ramienia którego ubiegał się o mandat posła w wyborach w 1993. Od 2001 związany z Platformą Obywatelską, został przewodniczącym lokalnych struktur tej partii. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.80.4.76]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE