Krzysztof Bosak - Kandydat na europosła w: Okręg nr 4 - Warszawa z 8 powiatami województwa mazowieckiego

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Krzysztof Bosak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 13 czerwca 1982 w Zielonej Górze. W latach 2005-2006 prezes Młodzieży Wszechpolskiej, poseł na Sejm V kadencji.

Absolwent architektury na Politechnice Wrocławskiej, a w latach 2004-2008 studiował zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz filozofię na prywatnej uczelni. Żadnego z tych kierunków nie ukończył.

Początkowo działał w Związku Harcerstwa Polskiego. W 2000 r. wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej we Wrocławiu, rok później zaczął działać w tej organizacji w województwie lubuskim, sprawując funkcję pełnomocnika, a w latach 2003-2004 prezesa okręgu.

Od 2004 do 2005 pracował jako asystent eurodeputowanego Macieja Giertycha. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. uzyskał mandat poselski, kandydując z dziesiątego miejsca listy LPR w okręgu zielonogórskim. W Sejmie V kadencji zasiadał w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Był również członkiem delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oraz wiceprzewodniczącym zespołu parlamentarnego Polska-Stany Zjednoczone i grupy bilateralnej Polska-Izrael. Sprawował też funkcję sekretarza Sejmu RP V kadencji.

KOMENTARZE (6)

 • Przyjaciel 2019-05-23 11:33:19
  - człowiek bez wyższego wykształcenia, (studiował architekturę i ekonomię, ale nie dał rady) - popiera przemoc fizyczną, odradza bojówki w kraju, w którym niemieckie oddziały SS zabiły tylu ludzi? - popiera stare pomysły gazu łupkowego, choć zostało już to sprawdzone i w Polsce się to po prostu nie opłaca. (Różne firmy zrobiły 72 odwierty, okazało się, że gaz jest dużo głębiej, niż pierwotnie sądzono. W grudniu 2017 r dwie ostatnie koncesje na poszukiwania i wiercenia zwróciła ostatnia już firma San Leon.) To się nie opłaca, a ten nieuk i ignorant wciąż o tym mówi, wprowadzając Was w błąd. - odnoszę wrażenie, że wciąż tkwi w starej ideologii państw narodowych, ignorując i nie rozumiejąc że to XIX w. Trzeba mądrze myśleć o tym, jak chronić kraj przed siłami, które urosły w globalnej gospodarce. Żaden kraj nie ma tyle siły, by w pojedynkę przeciwstawić się globalnym korporacjom, albo takim potęgom jak Chiny czy Rosja. Potrzeba jest łączyć się z innymi krajami, w UE, a nie udawać, że sami wszystko damy radę i to jeszcze lepiej! Trzeba zupełnie nie rozumieć czym jest globalizacja, kapitalizm korporacyjny, prawo międzynarodowe i kto je tworzy.
 • Karolina 2019-05-22 12:59:13
  Niestety od wypowiedzi Bosaka wiele lat temu temat aborcji , że to natura powinna decydować kto przezyje matka czy płód przy zagrożeniu życia kobiety nigdy nie zaglosuje na tego pana!!
 • Patryk 2019-05-16 20:31:08
  Dzban, z neoliberalnym programem wyborczym. Po w drożeniu postulatów konfederacji do UE cała Europa wróci do średniowiecza (a dokładnie do początków średniowiecza)
 • Józef 2019-05-15 17:28:10
  Bardzo dobry kandydat. Warty polecenia.
  • TakTak 2019-05-23 11:42:08
   Jakieś argumenty?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.29.69

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!