PARTNERZY PORTALU
Krzysztof Czabański - Kandydat na posła w: Okręg nr 5

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Krzysztof Czabański

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 70 lat
  • Zawód: dziennikarz
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony w 1948 roku.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku nauk politycznych. Zarządzał m.in. Polską Agencją Prasową, Polską Agencją Informacyjną i Polskim Radiem. Jest też związany z redakcjami takimi jak: Niedziela, Do Rzeczy, czy Telewizja Republika i Radio Wnet. Jest honorowym przewodniczącym Kongresu Mediów Niezależnych. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Jest współzałożycielem Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

W 2011 r. bez powodzenia kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu bielskim. W 2015 r. wystartował ponownie na posła jako lider listy wyborczej PiS w okręgu toruńskim. Został wtedy wybrany do Sejmu VIII kadencji. W grudniu tego samego roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pełnomocnika rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji.

W lipcu 2016 r. został wybrany (z rekomendacji PiS) przez Sejm w skład Rady Mediów Narodowych - w związku z tym przestał pełnić funkcję w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sierpniu 2016 r. powołany na przewodniczącego RMN.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE