PARTNERZY PORTALU
Krzysztof Kwiatkowski - Kandydat na senatora w: Okręg nr 24

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO

Krzysztof Kwiatkowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łódź
  • Wiek: 48 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 14 maja 1971 roku w Zgierzu.

Studia rozpoczął na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego, studiowanie na pewien czas przerwała mu choroba nowotworowa. Studia ukończył na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując tytuł magistra prawa.

W latach 1997-2001 był sekretarzem osobistym Prezesa Rady Ministrów, Jerzego Buzka. Działał w AWS. Należał do Porozumienia Centrum, a potem do Ruchu Społecznego AWS (był szefem Ruchu Młodych RS AWS). Od 2004 r. do 2013 r. należał do Platformy Obywatelskiej. Był członkiem zarządu krajowego Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Od 1993 r. był związany z samorządem terytorialnym. Początkowo był radnym, następnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej i szefem klubu radnych w Zgierzu. Do 2006 r. zajmował stanowisko wiceprezydenta Zgierza.

W 2001 r. z listy AWSP bez powodzenia kandydował do Sejmu. W wyborach samorządowych w 2006 r. kandydował na urząd prezydenta miasta Łodzi. W II turze przegrał z Jerzym Kropiwnickim. W tym samym roku uzyskał mandat radnego sejmiku łódzkiego, w którym objął stanowisko wiceprzewodniczącego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. z ramienia PO został wybrany na senatora. Kierował komisją ustawodawczą. Po powołaniu Andrzeja Czumy na urząd ministra sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski 4 lutego 2009 r. objął stanowisko sekretarza stanu w tym resorcie.

14 października tego samego roku został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na urzędy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Po ustawowym rozdzieleniu tych funkcji na stanowisku prokuratora generalnego 31 marca 2010 r. zastąpił go Andrzej Seremet.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. był kandydatem Platformy Obywatelskiej do Sejmu z trzeciego miejsca w okręgu łódzkim. Uzyskał mandat poselski.

26 lipca 2013 r. został powołany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jeszcze w tym samym miesiącu złożył rezygnację z członkostwa w PO. 9 sierpnia jego wybór na szefa NIK zatwierdził Senat, w tym samym dniu przestał być posłem na Sejm RP.

Urząd prezesa NIK objął 18 dni później. 19 sierpnia 2019 r. złożył na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek rezygnację z funkcji prezesa NIK w związku z zamiarem startu w wyborach parlamentarnych w tym samym roku.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.231.247.139]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU