PARTNERZY PORTALU
Krzysztof Makowski - kandydat na radnego w: Łódź - radny w: Łódź - Kandydat na posła w: Okręg nr 9

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 1 410 / Procent poparcia: 0,34 %

Krzysztof Makowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łódź
  • Wiek: 48 lat
  • Zawód: biotechnolog
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 29 września 1970 r. w Łodzi. 

Absolwent Technikum Ogrodniczego w Łodzi oraz studiów na Politechnice Łódzkiej, ukończył również roczne podyplomowe studium dla menedżerów. Posiada uprawnienia licencjonowanego zarządcy nieruchomości. Należał do Stowarzyszenia „Ordynacka”.

W 1993 r. związał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W wyborach samorządowych w 1998 r. uzyskał mandat radnego łódzkiej rady miasta. Od marca do października 2001 r. był wiceprezydentem Łodzi. Od października 2001 r. do maja 2004 r. zajmował stanowisko wojewody łódzkiego.

W wyborach w 2006 r. jako kandydat Lewicy i Demokratów bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Łodzi. Uzyskał natomiast mandat radnego sejmiku, następnie objął funkcję członka zarządu województwa. Został odwołany w 2008. W 2010 nie ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został senatorem z ramienia SLD.

Od marca 2003 r. do lutego 2010 r. przewodniczył SLD w województwie łódzkim. Od 21 czerwca 2008 r. zasiadał w zarządzie krajowym partii. 7 grudnia 2011 r. przeszedł do Ruchu Palikota. Został wiceprzewodniczącym zarządu okręgu łódzkiego tej partii. W 2013 r. został koordynatorem stowarzyszenia Europa Plus w województwie łódzkim oraz, w październiku tego samego roku, działaczem Twojego Ruchu (partii nowo powołanej przez Ruch Palikota i stowarzyszenie Europa Plus). Objął funkcję przewodniczącego TR w województwie łódzkim.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 kandydował z listy komitetu Europa Plus Twój Ruch, który nie uzyskał mandatów.

W wyborach samorządowych w tym samym roku otwierał listę TR do sejmiku województwa, jednak partia nie uzyskała mandatów.

W tych samych wyborach zgłosił chęć ubiegania się o prezydenturę Łodzi, jednak zrezygnował, popierając urzędującą prezydent z PO. Z początkiem lipca 2015 odszedł z TR, następnie związał się z Platformą Obywatelską, kandydując z jej ramienia do Sejmu.

W 2018 ponownie uzyskał mandat radnego miejskiego w Łodzi. 

W 2010 otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. 

 

KOMENTARZE (2)

  • Abdyjasz Plwocina 2019-09-17 10:18:41
    Farbowany lis, albo wybielony KOMUCH! Jak kto woli! Nie wierzę NIKOMU kto był w PZPR, SLD, itd. Nie ma miejsca dla tych co sprzyjali KOMUNIE, POSTKOMUNIE i NOMENKLATURZE!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.52.167

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!