Krzysztof Śmiszek - Kandydat na europosła w: Okręg nr 12 - województwo dolnośląskie i opolskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 3 - poseł w: Okręg nr 3

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 43 447 / Procent poparcia: 6,64 %

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Krzysztof Śmiszek

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 40 lat
 • Zawód: prawnik
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

Urodzony 25 sierpnia 1979 w Stalowej Woli. Członek partii Wiosna.

Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowego studium prawa europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 uzyskał stopień doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo (specjalność – prawo europejskie) na wydziale prawa i administracji UW, na podstawie rozprawy pt. Europejski standard równości a prawo polskie. Stypendysta University of Michigan, the Weiser Center for Europe and Eurasia.

W latach 2003-2005 prawnik w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Izabeli Jarugi-Nowackiej i Magdaleny Środy, gdzie zajmował się analizą i praktycznym stosowaniem ustawodawstwa antydyskryminacyjnego. Ekspert polskich organizacji pozarządowych zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji (m.in. wieloletni szef Grupy Prawnej Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii).

W latach 2008-2010 pracował w Brukseli jako prawnik i koordynator programowy w EQUINET – Europejskiej Sieci Współpracy Urzędów ds. Równego Traktowania. W 2010 r. i 2012 r. wykładowca w ramach studiów podyplomowych Gender Studies na wydziale stosowanych nauk społecznych i resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2011-2016 pracownik zakładu praw człowieka wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Trener praw człowieka w ramach programu HELP (Human Rights Education for Legal Professionals) Rady Europy. Od 2014 r. członek Europejskiej Sieci Ekspertów Prawnych w Dziedzinie Niedyskryminacji.

Od 2011 r. prowadzi gościnne wykłady w Akademii Prawa Europejskiego w Trewirze.

Członek rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego. Jest sekretarzem redakcji międzynarodowego pisma prawniczego Anti-Discrimination Law Review. Wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Prowadził gościnne wykłady m.in. na University of Toronto oraz na University of Texas at Austin.

Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego – ogólnopolskiego stowarzyszenia prawników i prawniczek działających na rzecz równości i niedyskryminacji. Honorowy przewodniczący tej organizacji.

W 2019 r. zaangażował się w działalność partii Wiosna.

KOMENTARZE (12)

 • O gejach typu męskiego 2 2022-04-13 02:20:00
  Homoseksualizm wrodzony typu męskiego jest ciężki do zdiagnozowania, gdyż daje on o sobie znać później niż homoseksualizm wrodzony typu żeńskiego( w typie żeńskim to widać gołym okiem - chłopiec woli bawić się lalkami zamiast żołnierzykami czy samochodami, woli/ubiera dziewczęce ciuchy, preferuje kontakt z dziewczynkami, a kiedy jest nastolatkiem a potem młodym dorosłym przesiaduje z dziewczynami/kobietami jak ich "koleżanka" na ploteczkach o mężczyznach, stosuje hormony redukujące testosteron by zachować "żeńską" barwę głosu i spowolnić odrastanie włosów na ciele, mową i gestykulacją zaś próbuje do złudzenia naśladować płeć żeńską). Homoseksualizm wrodzony typu męskiego ujawnia się w wieku wczesno nastoletnim czy w wieku dojrzewania (i to się już nie zmienia z biegiem lat), wówczas młodociany człowiek ma dziwną i niezrozumiałą chęć dania buziaka innemu chłopakowi, próbuje go podrywać, często o nim myśli, fantazjuje, patrzy na określonych chłopaków jak na "dziewczyny". Jak można się domyślać takim zachowaniem nagrabi sobie i zarobi w zęby, gdyż coś takiego to absolutna rzadkość. Jeden i drugi typ homoseksualizmu wrodzonego( który stanowi 1-2% populacji danego kraju) zasługuje na tolerancję oraz akceptację ze strony własnej rodziny takim jaki ten osobnik jest. Natomiast nie zasługuje ani na tolerancję ani na akceptację homoseksualizm nabyty( czyli taki w wyniku np. eksperymentowania z własnym ciałem/własną seksualnością, w wyniku lansowania homoseksualizmu jako "mody" "stylu na życie" "czegoś cool" "trendy" czy za sprawą środowisk, organizacji, lobby), do którego zalicza się także biseksualizm i transseksualizm, gdyż zarówno jeden jak i drugi powstają w sposób sztuczny.
 • O gejach typu męskiego 1 2022-04-13 02:19:22
  Szkoda faceta, jeszcze całkiem młody, mógłby mieć żonę i dzieci, ale on wolał życie z Biedroniem( tak w ogóle stuknęło Śmiszkowi z Biedroniem nie tak dawno 20 lat ich homo-związku). Biedroń robi za "kobietę" w ich homo-związku, a on za faceta. Geje typu męskiego( a Śmiszek na takiego wygląda) potrafią do złudzenia przypominać normalnego heteroseksualnego mężczyznę. Nie biorą hormonów, nie zabijają w sobie elementów męskości, mogą się podobać kobietom/dziewczynom ale mają jedną oczywistą wadę - niestety gustują w tej samej płci, tak więc, żeby nie wiem jak dziewczyna się starała o faceta, który jest gejem to go nie zdobędzie, gdyż geja nie obchodzą kobiety( w kontekście związku i relacji intymnych, nic natomiast nie stoi na przeszkodzie by taki osobnik był przyjacielem płci żeńskiej). Co ciekawe geje typu męskiego potrafią wykazywać skłonności biseksualne, nie wiadomo czym to dokładnie wytłumaczyć ale takie przypadki się zdarzają. Mężczyzna zaś, który chce lub chciałby spróbować seksu homoseksualnego z kobietą/dziewczyną prawdopodobnie może być biseksualny lub przejawiać takie skłonności lub też okazać się krypto-gejem. Niczego nie można wykluczyć, gdyż zainteresowanie nie tym wejściem co potrzeba u płci żeńskiej może świadczyć o pewnym zaburzeniu w preferencji seksualnej. Seksuolog powinien się czymś takim zainteresować, gdyż tak czy inaczej zainteresowanie u mężczyzny odbytem czy to mężczyzny czy to kobiety absolutnie nie jest czymś normalnym, a świadczy o rozwijającym się zaburzeniu w sferze seksualnej.
 • On lubi w „kakałko”! 2020-11-22 13:16:07
  Ten facet(?) zrobił karierę polityczną dzięki STOSUNKOM ANALNYM z Biedroniem! Czy może być tej polityce toś bardziej ohydnego i obrzydliwego?!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 114.119.136.150

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!