PARTNERZY PORTALU
Lech Jaworski - kandydat na radnego w: Warszawa - Kandydat na senatora w: Okręg nr 43

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Lech Jaworski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 53 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodzony 16 stycznia 1966 roku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 uzyskał na WPiA UW stopień doktora nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie autorskim. Pracuje jako adiunkt i wykładowca w Instytucie Prawa Cywilnego UW, wykładał na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Jest także m.in. prezesem zarządu fundacji "Media Pro Bono" i opiekunem Koła Naukowego "Forum Publicum", działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

W dniu 25 kwietnia 2001 został powołany przez Senat do składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego kadencja zakończyła się 30 grudnia 2005. W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany do Rady m.st. Warszawy. 30 listopada 2006 został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady. W lutym 2010 został ponownie członkiem Komitetu Regionów, zgromadzenia samorządów lokalnych i regionalnych Unii Europejskiej. W wyborach samorządowych w tym samym roku ponownie uzyskał mandat radnego m.st. Warszawy.

Gdy nie został umieszczony na listach Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych, we wrześniu 2018 wraz z dwiema radnymi wystąpił z PO i poparł Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy. Bezskutecznie ubiegał o reelekcję z listy jego komitetu Akcja Warszawa. Obecnie jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [83.24.21.254]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU