Leonard Krasulski - Kandydat na posła w: Okręg nr 34 - poseł w: Okręg nr 34

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 19 747 / Procent poparcia: 7,87 %

Leonard Krasulski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Elbląg
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 8 listopada 1950 roku w Sopocie.

Posiada wykształcenie średnie. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową Morskiej Obsługi Radiowej Statków. Jest też absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Ukończył podoficerski kurs sanitarny w 57 batalionie medycznym (JW 2880) i na podstawie rozkazu dowódcy 57 bmed został awansowany do stopnia kaprala. 4 czerwca 1970 został wyznaczony na stanowisko dowódcy drużyny ewakuacyjnej w składzie kompanii medycznej 1 Warszawskiego Pułku Czołgów w Elblągu. 7 kwietnia 1971 był awansowany do stopnia starszego kaprala. Ukończył następnie kurs podoficerów zawodowych medycznych. 12 października 1972 był awansowany do stopnia plutonowego, następnie od 25 października 1972 został szefem kompanii medycznej w 1 Pułku.

Od Żołnierzem zawodowym ludowego Wojska Polskiego był do 14 lutego 1976. Służył na stanowiskach: dowódcy drużyny ewakuacyjnej kompanii medycznej do 24 października 1972, a następnie szefa kompanii medycznej w 1 Warszawskim Pułku Czołgów. 14 lutego 1976 jako plutonowy został zdegradowanydo stopnia szeregowca i przeniesiony do rezerwy.

Po odbyciu zasadniczej służby zawodowej, jako zawodowy podoficer służył w 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga w okresie, gdy ta jednostka uczestniczyła w wydarzeniach grudniowych.

Po odejściu z wojska do 2005 w 1968 roku rozpoczął pracę w Zakładach Piwowarskich w Elblągu. W latach 90-tych podjął pracę w Elbrewery Company Limited, a następnie Grupie Żywiec. Pracował na stanowiskach: zastępcy menedżera ds. transportu, kierownika transportu i administracji.

W latach 80. wstąpił do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego był współorganizatorem strajku w swoim zakładzie pracy, po jego pacyfikacji tymczasowo aresztowany, a w 1982 skazany za na karę 5 lat pozbawienia wolności. Zwolnienie warunkowe na mocy ułaskawienia uzyskał wiosną 1983. Przez kilka lat pozostawał bez zatrudnienia.

W 1989 organizował kampanię wyborczą do Senatu Jarosława Kaczyńskiego w województwie elbląskim. Był wśród założycieli Porozumienia Centrum i PiS, obejmował kierownicze funkcje w organach tych partii na szczeblu regionalnym i krajowym. W wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu.

Od 2001 roku jest członkiem i współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu elbląskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu na kolejną kadencję.

Powołał fundację Matki Teresy z Kalkuty, działającą na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym, której obecnie jest honorowym prezesem.

W 2015 został ponownie wybrany do Parlamentu. W Sejmie VIII kadencji zasiada w komisji gospodarki i rozwoju, komisji łączności z Polakami za granicą oraz komisji regulaminowej i spraw poselskich.

KOMENTARZE (2)

  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-09-04 15:19:08
    Morawiecki, ZP,Kaczyński,są największymi gnidami,bandytami,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku PL był dostępny do pobrania na stronie)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw,25tys Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013r w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r.Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Planem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy każą wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane i ewidencja gruntów,usunięto klasyfikacji gruntów,jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw?Kupicie ziemie rolną,odbudujecie dobrostan zwierząt,otrzymacie max fundusze UE
  • Weszli na przestępstwach w obszarach gruntów o podłożu zabójstw w związku z odwiertami gazu łupkowego na terenie całej Polski 1997-1998, poprzewiercali źródła żył wódy pitnych do gazu łupkowego 2019-09-24 21:22:13
    Mogliście żyć godnie do końca życia z należnych odszkodowań, które z pewnością przekroczyłyby wartość gruntów w jakie was wkręcili oszuści. Znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w Art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych, gdzie stroną o zmanię klasyfikacji gruntów był Wójt, Burmistrz czy Prezydent Miasta,lecz w wyniku prac geodezyjnych na gruncie bez podpisów właścicieli pod operatami nie można było wprowadzać zmian w ewidencji gruntów, czy też bez wniosku właścicieli nieruchomości lub wieczystych użytkowników,tym bardziej wprowadzać zmiany w księgach wieczystych, mimo przepchnięcia ustawy w przedmiocie łamania praw człowiek doszło do najcięższych przestępstw w urzędach użyteczności publicznej, które wykonywały zadnia ze zakresu administracji rządowej. Dz.U. z 2016roku poz 585 ustawa PiS o obrocie ziemią rolną,którą Sejm dla podatników niekorzystnie znowelizowali Dz.U. 2019 poz. 1080. Prezydent podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność,z pewnością już otrzymujecie decyzje z Urzędów Miast w związku z gruntami pod bokami itd,(pozostaje współczuć co Wam zrobili, ludziska nic nie macie ). W przyszłym roku podatkowym obowiązują wyższe stawki podatku od nieruchomości,wzrosną o wskaźnik inflacji, Obwieszczeniem Ministra Finansów.PiS do brudnej przestępczej polityki wykorzystuje nie tylko już media publiczne lecz i prywatne, Polo TV sponsorem jest Orlen Spółka Skarbu Państwa.Tak się zastanawiam czy Kaczyński jest chory psychicznie? wypowiedz Jarosława Kaczyńskiego w gminie pod Radomiem na pikniku była jaka? Mają już mapy pól gazowych na Nowogrodzkiej w Polsce , wiedzą gdzie to zrobią(mają dostęp do informacji niejawnych również poprzez nielegalne podsłuchy społeczeństwa z wykorzystaniem do tych celów resortu MSWIA-Straży Granicznej strefowe podsłuchy.W ostatnim czasie stopień ubóstwa w Polsce wrósł w zastraszającym tempie, boją się przyznać do porażki zmiatania afer pod dywan co przyniosła odmienny skutek, Weszli na przestępstwach w obszarach gruntów o podłożu zabójstw ,w związku z odwiertami gazu łupkowego na terenie całej Polski 1997-1998, Zawada w lubelskim praktycznie znikała z powierzchni ziemi, teraz chcą robić biznes na zabójstwach Polaków, przestępcy PiS od afery gruntowej zostaniecie osądzeni przed Trybunałem Międzynarodowym . Wypowiedź Kaczyńskiego w Podkarpackim w związku z wyborami samorządowymi 2018 chcą zrobić Małą Bawarie, gazownicy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.138.35

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!