PARTNERZY PORTALU
Leszek Miller - Kandydat na europosła w: Okręg nr 7 - województwo wielkopolskie

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDAT POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Leszek Miller

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

W latach 1993-1996 minister pracy i polityki socjalnej, w 1996 r. minister-szef Urzędu Rady Ministrów, później minister spraw wewnętrznych i administracji, przewodniczący SdRP, przewodniczący SLD, prezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej. W latach 2008-2010 przewodniczący Polskiej Lewicy.

15 września 2007 r. złożył rezygnację z członkostwa w SLD, motywując to brakiem zgody władz tego ugrupowania na jego start do Sejmu w przedterminowych wyborach z listy koalicji Lewica i Demokraci.

Następnie ponownie dołączył do ugrupowania, w wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat posła, startując z pierwszego miejsca listy SLD. W wyborach w 2015 r. nie uzyskał poselskiej reelekcji (współtworzona przez SLD Zjednoczona Lewica nie przekroczyła wyborczego progu). Nie ubiegał się o ponowny wybór na przewodniczącego SLD.

KOMENTARZE (4)

 • Icek 2023-05-01 20:53:10
  W dniu pierwom maju , ja was pozdrawliaju !
 • Ludwik 2022-05-01 20:53:56
  Miller !!! W dniu pierwom maju , ja was pazdrawliaju
 • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-03-10 22:13:54
  Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ-LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.
 • PL.😁 2019-07-16 23:26:10
  HISTORIA SIĘ POWTARZA 30 lat temu niejaki Lech Wałęsa, pseudonim “BOLEK”, dogadał się z KOMUCHAMI. Po upadku ZSRR, I-szy powojenny DEMOKRATYCZNY rząd Premiera Olszewskiego próbował raz na zawsze pozbyć się DYGNITARZY PRL-u i SOWIECKICH pozostałości w Polsce. Niestety agent “BOLEK” nadal kolaborował w Moskwie z Jelcynem. “22 maja 1992 premier Jan Olszewski sprzeciwił się podpisaniu klauzuli polsko-rosyjskiego traktatu o przyjaźni i dobrosąsiedzkiej współpracy, która przekazywała bazy, opuszczane przez wojska rosyjskie wycofujące się z Polski, w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich. Premier przekazał sprzeciw rządu, wysyłając depeszę szyfrową do Moskwy na ręce Lecha Wałęsy, który po osobistej rozmowie z Borysem Jelcynem zmienił kontrowersyjny zapis w umowie” - źródło WIKIPEDIA “Rząd Jana Olszewskiego”. Między innymi dlatego doszło do obalenia DEMOKRATYCZNEGO Rządu Olszewskiego - niewygodna dla obecnej opozycji tzw. “NOCNA ZMIANA” ukrywane filmowe dokumenty rządu Wałęsy, jak teczki “BOLKA” w IPN, i w domu Kiszczaka. Dziś niejaki Grzegorz Schetyna, tak jak agent “BOLEK”, dogaduje się z POSTKOMUNISTAMI, dopuszczając ich do władzy w Europarlamencie. PO i ...KO od czterech lat bezskutecznie próbuje obalić DEMOKRATYCZNIE wybrany Rząd. Walka ta prawdopodobnie skończy się notowaniami poniżej progu wyborczego, czego z całego serca życzę wszystkim lewackim sympatykom.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.84.185

POZOSTALI KANDYDACI

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!