PARTNERZY PORTALU
Łukasz Szumowski - Kandydat na posła w: Okręg nr 16

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Łukasz Szumowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 47 lat
  • Zawód: lekarz - specjalista kardiolog
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony w 1972 r. w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. W 1998 r. podjął pracę w Instytucie Kardiologii im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w warszawskim Aninie, gdzie doktoryzował się w 2002 r.

W latach 2004–2011 kierował pracownią elektrofizjologii i zasiadał w radzie naukowej instytutu. Był wiceprzewodniczącym działającego w tej jednostce związku zawodowego.

Habilitację uzyskał w 2010 r. Od 2011 r. był kierownikiem Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca. W 2016 r. otrzymał nominację na profesora nauk medycznych, którą wręczył mu prezydent Andrzej Duda.

W 2017 r. został wiceprzewodniczącym rady naukowej Instytutu Kardiologii. W tym samym roku objął stanowisko redaktora naczelnego „Heart Beat Journal".

Jest członkiem towarzystw naukowych polskich i zagranicznych, m.in. Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jako autor, lub współautor, ma na swoim koncie 150 publikacji naukowych.

Pracował także jako lekarz w niepublicznych przedsiębiorstwach medycznych. Współpracował z organizacjami pozarządowymi – fundacją „Kresy w potrzebie”, fundacją oraz stowarzyszeniem pacjentów „Serce dla Arytmii”. Filister korporacji akademickiej Arkonia.

Od 2011 r. był przewodniczącym zespołu specjalistycznego nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2016 r. został podsekretarzem stanu w tym ministerstwie, kierowanym wówczas przez Jarosława Gowina.

W 2018 r., w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, został mianowany ministrem zdrowia.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE