Marcelina Zawisza - Kandydat na europosła w: Okręg nr 12 - województwo dolnośląskie i opolskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 21 - poseł w: Okręg nr 21

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 19 206 / Procent poparcia: 4,73 %

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Marcelina Zawisza

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 30 lat
 • Zawód: specjalista polityki społecznej
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Lewica Razem

Ur. 3 maja 1989 w Katowicach. Kandydatka Lewicy Razem.

Ukończyła studia licencjackie w instytucie polityki społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Pochodzi z Katowic. Obecnie mieszka w Warszawie.

Należała do stowarzyszenia Młodzi Socjaliści oraz do Partii Zieloni, w której od 2014 była członkiem zarządu partii oraz przewodniczącą jej warszawskiego koła. W 2014 kandydowała z listy Zielonych do Parlamentu Europejskiego oraz była kandydatką do rady miasta Warszawy i szefem sztabu Joanny Erbel, kandydatki tej partii na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych.

W 2015 wystąpiła z Zielonych i była jednym z założycieli Partii Razem. W maju 2015 podczas kongresu założycielskiego została wybrana do Zarządu Krajowego partii, a następnie dwukrotnie wybrana na kolejne kadencje zarządu. W 2015 r. kandydowała z listy tego ugrupowania do Sejmu. Nie uzyskała mandatu – Partia Razem nie przekroczyła progu wyborczego.

W 2018 umieszczona została na opublikowanej przez magazyn „Forbes” europejskiej liście „Forbes 30 Under 30”, zawierającej wpływowe osoby poniżej 30. roku życia, za udział w założeniu Razem oraz w organizacji tzw. czarnego protestu.

KOMENTARZE (8)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-09 07:15:26
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Opolskim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości: Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna:art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 K.p.a .
 • kobajashi 2022-02-05 12:23:10
  nie słyszałem niczego o wartościowych dokonaniach tej osoby; nie wiem w jakim celu weszła do parlamentu; domagała się przymusu szczepień dla 18latków - to taka pojmuje wolność i art 39 oraz 51 i 31 oraz 32 konstytucji; może niech złoży mandat i nie robi wstydu wyborcom
 • BARBARA 2021-01-05 13:40:44
  No dzisiaj na Komisji Zdrowia to Pani Poseł zaistniała. Przede wszystkim nieodpowiedzialnym macierzyństwem. Rozumiem, że młoda, ale nic nie tłumaczy niefrasobliwości w szafowaniu dobrem dziecka. Na opiekunkę Panią Poseł stać. Taka nieodpowiedzialność powinna być karana zwłaszcza jeśli ktoś uważa się za odpowiedniego do decydowania o ogólno państwowych sprawach zdrowotnych
 • Opolanin 2020-11-22 12:52:29
  Komunistka i feminazistka w jednym, została Posłem na Sejm RP, tylko dlatego, że była "jedynką" liście (post)komuny. Straszne, że przez bezmyślność, naiwność, niedojrzałość i głupotę wyborców (głównie młodych „Julek” i „Oskarków” oraz starych UB-eków, SB-eków, ZOMOWCÓW, ORMOWCÓW i byłych oficerów Ludowego Wojska „Polskiego”), takie coś dorwało się do koryta😢😢😢.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.180.193

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!