PARTNERZY PORTALU
Marcin Ociepa - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: opolskie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: opolskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 21

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marcin Ociepa

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Opole
  • Wiek: 34 lat
  • Zawód: nauczyciel akademicki
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Urodzony w 1984 roku.

Ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Opolskim o specjalności europejskiej. Pracował jako nauczyciel akademicki w katedrze studiów regionalnych instytutu politologii Uniwersytetu Opolskiego i na Politechnice Opolskiej.

W 2006 r. w wyborach do rady Opola otwierał listę lokalnego Chrześcijańskiego Bloku Samorządowego, który nie uzyskał mandatów. Rok później współpracował z Prawicą Rzeczypospolitej w okresie powstawania partii. Od 2007 do 2009 r. był dyrektorem biura europosła Konrada Szymańskiego, a od 2007 do 2010 r. kierował biurem posłanki Leny Dąbkowskiej-Cichockiej. W 2009 r. został koordynatorem projektu „Obywatelski Projekt Strategii Rozwoju Miasta Opola – Opole 2050”. Pracował jako dyrektor Instytutu Spraw Zagranicznych w Opolu i prezes szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Został członkiem Komitetu Regionów. W 2010 r. wspierał w wyborach prezydenckich Marka Jurka.

W 2010 r. wybrany do rady miejskiej w Opolu z listy komitetu „Razem dla Opola”.

W 2013 r. współtworzył Polskę Razem, w której objął przewodnictwo struktur w województwie opolskim.

W wyborach samorządowych w 2014 r. kandydował z ramienia „Razem dla Opola” na stanowisko prezydenta miasta, przeszedł do drugiej tury, w której przegrał z Arkadiuszem Wiśniewskim, który niezmiennie pełni tę funkcję. Ociepa uzyskał wtedy mandat radnego.

W 2018 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, odpowiedzialnego za sprawy europejskie. Pozostał na stanowisku przewodniczącego rady miasta. W tym samym roku z listy PiS, jako kandydat Porozumienia, uzyskał mandat radnego sejmiku opolskiego VI kadencji. W 2019 r. awansował ze stanowiska podsekretarza stanu na funkcję sekretarza stanu w MPiT.

 

KOMENTARZE (1)

  • JÓZEF ZAJĄC MILIARDER, NIC NIE MACIE GŁUPOWATE LUDZIKI, NIEWOLNICY BEZ ŻADNYCH PRAW 2019-07-27 05:37:49
    Mogliście żyć godnie do końca życia z należnych odszkodowań, które z pewnością przekroczyłyby wartość gruntów w jakie was wkręcili oszuści. W ostatnim czasie stopień ubóstwa w Polsce wrósł w zastraszającym tempie, PiSuray boją się przyznać do porażki zmiatania afer pod dywan co przyniosła odmienny skutek, Ustawa sztandarowa PSL z 27lutego 2012 roku( Dz.U.2013 Poz 503),Znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych, gdzie stroną o zmanię klasyfikacji gruntów był Wójt, Burmistrz czy Prezydent Miasta,lecz w wyniku prac geodezyjnych na gruncie bez podpisu właścicieli pod operatami nie można było wprowadzać zmian w ewidencji gruntów, czy też bez wniosku właścicieli nieruchomości lub wieczystych użytkowników(Prezydent podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność),tym bardziej wprowadzać zmiany w księgach wieczystych, mimo przepchnięcia ustawy w przedmiocie łamania praw człowiek doszło do najcięższych przestępstw w urzędach użyteczności publicznej, pod projektem do zaopiniowania podpisali się Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jana Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jana, Goś Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowski Piotr, Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław itd. Ograniczacie społeczeństwu wolność, w związku z należnymi im odszkodowaniami związanymi z modernizacji gruntów rolnych wszystkich klas w obszarach wiejskich na mieszkalne . W Polsce kryzys związany ze suszą,z każdym rokiem temperatury będą wyższe, jest to związane ze zmianami klimatycznymi, jedynie jakiekolwiek plony mogliśmy uzyskać na najcenniejszych gruntach(najwyższych klas) które we wschodniej Polsce zmieniliście na ogromne aglomeracje mieszkalne, ludziki niewolnicy bez żadnych praw będą ze sraką w tyłku płacić podatek od nieruchomości za grunty nie wyłączone z produkcji rolnej, pogratulować debilizmu , ustawa o obrocie ziemią rolną (Dz.U. z 2016roku poz 585),którą PiS w Sejmie niekorzystnie dla podatników znowelizował .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.204.194.190]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE