PARTNERZY PORTALU
Marek Gróbarczyk - Kandydat na posła w: Okręg nr 41

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marek Gróbarczyk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 51 lat
  • Zawód: inżynier mechanik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 13 marca 1968 w Nowym Sączu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył studia na wydziale eksploatacji siłowni okrętowych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, studia podyplomowe w zakresie telekomunikacji cyfrowej na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów.

Pracował na statkach armatorów zachodnich jako oficer, a następnie w firmie budowlanej. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego, m.in. był członkiem rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, a od 25 stycznia 2007 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 sprawował urząd ministra gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Wstąpił później do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Parlamentu Europejskiego został wybrany na europosła w okręgu gorzowskim z pierwszego miejsca na liście, uzyskując 41 409 głosów. 26 listopada 2011 został wybrany przez radę polityczną PiS w skład komitetu politycznego tej partii. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję na VIII kadencję.

16 listopada 2015 powołany na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło, co skutkowało wygaśnięciem jego mandatu eurodeputowanego. 11 grudnia 2017 objął to samo stanowisko ministerialne w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE