Marek Jakubiak - Kandydat na europosła w: Okręg nr 4 - Warszawa z 8 powiatami województwa mazowieckiego

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Marek Jakubiak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Przedsiębiorca branży browarniczej, emerytowany żołnierz zawodowy. Twórca i prezes zarządu przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak, poseł na Sejm VIII kadencji.

Ukończył szkołę chorążych na kierunku eksploatacja samolotu na wydziale lotnictwo oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacja pracy kulturalno-oświatowej. Był żołnierzem zawodowym ludowego Wojska Polskiego, a później Sił Zbrojnych RP, pracował jako technik przy obsłudze naziemnej samolotów.

Prowadził w Warszawie własną firmę montującą telewizję kablową, przejętą przez Porion, a następnie Aster City Cable. Po 1996 r. zasiadał w radzie nadzorczej i zarządzie browaru w Krotoszynie, który upadł z powodu zadłużenia. W 2002 r. wykupił od koncernu Brau Union browar w Ciechanowie. W 2014 r., po jego homofobicznej wypowiedzi na temat Dariusza Michalczewskiego, właściciele jednej z warszawskich klubokawiarni przeprowadzili akcję wylewania piwa produkowanego przez Browar Ciechan, a kilka innych lokali rozpoczęło bojkot jego produktów. Sąd ocenił, że wypowiedź przedsiębiorcy o sportowcu była przykładem mowy nienawiści.

W sierpniu 2018 r. został kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w tym samym roku. 2 listopada 2018 r. poinformował o odejściu z klubu poselskiego Kukiz’15, pozostając posłem niezrzeszonym. Ogłosił jednocześnie powołanie partii pod nazwą Federacja dla Rzeczypospolitej. W marcu 2019 r. dołączył wraz ze swoją partią do zawiązanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

KOMENTARZE (2)

  • Obywatel 2019-05-23 09:55:56
    Zwykły homofob, człowiek żyjący mentalnie w średniowieczu, za grosz nie rozumiejący współczesnych przemian społecznych. "Jeśli ktoś życzy sobie mówić na mnie „narodowiec”, proszę bardzo. Ale ja się nie poczuwam do tej roli. "
    • Michal 2019-05-23 20:08:54
      Dla 88% spoleczenstwa sprawy jego pogladow dotyczacych homo sa ambiwalentne. Liczy sie jego znajomosc gospodarki i sensowne podejscie do rzadzenia. Najlepszy kandydat w okregu.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.137.63

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!