Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Marek Kwitek - kandydat na posła w wyborach parlamentarnych 2023: Okręg nr 33

Marek Kwitek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 28 kwietnia 1961 w Annopolu.

Ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył ponadto studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie na Politechnice Radomskiej oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu.

W latach 1986–2005 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 i w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu.Był również dyrektorem oddziału zamiejscowego kuratorium oświaty w tym mieście.

Przez dwie kadencje zasiadał w sandomierskiej radzie miejskiej, zasiadał w zarządzie miasta.

Od 2005 do 2006 był wicestarostą powiatu sandomierskiego, następnie przez rok pełnił funkcję radnego sejmiku świętokrzyskiego i członka zarządu województwa.

Był wiceszefem regionu świętokrzyskiego Ruchu Społecznego AWS oraz przewodniczącym Akcji Wyborczej Solidarność w Sandomierzu i powiecie sandomierskim. Należy do NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz do Prawa i Sprawiedliwości.

Bez powodzenia kandydował do Sejmu w wyborach w 2001 z listy AWSP i w 2005 z listy PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany na posła na Sejm VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2011 nie został ponownie wybrany. W 2014 objął jednak mandat w miejsce wybranego na senatora posła Jarosława Rusieckiego i po rezygnacji pierwszego w kolejce po nim kandydata Grzegorza Forkasiewicza, wójta Rytwian.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję.

KOMENTARZE (2)

  • Agnieszka Niedbała 2023-09-21 19:30:34
    Jak do wafla można uczyć historii I należeć do partii komunistycznej o zapędach totalitarystycznych
  • Leszek 2020-05-20 12:18:15
    W roku 2020 wykazał się perfidią i oszustwem, przedstawiając na Facebooku zafałszowaną i zmontowaną przez jakiegoś trolla, fotografię gen. Jaruzelskiego z rzekomo p. Trzaskowskim R w tle. Oryginalne zdjęcie przedstawia gen. Jaruzelskiego z własną córką. Bardzo haniebny i prostacki atak na kandydata na prezydenta, aby go tylko zohydzić w oczach społeczeństwa. Tak nie postępuje człowiek wierzący, uczciwy i posiadający jakikolwiek kręgosłup moralny

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.117.166

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!