PARTNERZY PORTALU
Marek Martynowski - Kandydat na senatora w: Okręg nr 38

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marek Martynowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Płock
  • Wiek: 49 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodził się 2 sierpnia 1970 r. w Płocku.

W 2002 r. ukończył studia ekonomiczne na Politechnice Radomskiej. Pracę zawodową zaczynał w Banku Pekao, potem zatrudniony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego jako zastępca dyrektora.

Został przewodniczącym Płockiego Klubu "Gazety Polskiej”. Objął stanowisko przewodniczącego płockich struktur Prawa i Sprawiedliwości, a także członka rady politycznej.

W 2004 r. bez powodzenia kandydował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. W 2006 r. wystartował z list PiS w wyborach samorządowych do sejmiku mazowieckiego. Zdobył mandat radnego, uzyskując ponad 12 tys. głosów. Zasiadał w komisjach infrastruktury, polityki społecznej i komisji rewizyjnej.

19 kwietnia 2007 r. powołany na I wicewojewodę mazowieckiego i zrzekł się mandatu radnego. Odwołany 13 listopada 2007 przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na własną prośbę. Wcześniej w tym samym roku kandydował bez powodzenia z list PiS w wyborach parlamentarnych do Senatu.

W wyborach samorządowych w 2010 r. został ponownie wybrany do sejmiku z listy PiS. Został członkiem komisji infrastruktury, ochrony środowiska oraz budżetu i finansów. W wyborach w 2011 r. uzyskał mandat senatorski. W wyborach samorządowych w 2014 r. kandydował na prezydenta Płocka, zajmując 2. miejsce (wybory w I turze wygrał ubiegający się o reelekcję Andrzej Nowakowski)

W 2015 r. został natomiast ponownie wybrany na senatora.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU