PARTNERZY PORTALU
Marek Opioła - Kandydat na posła w: Okręg nr 16

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marek Opioła

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 42 lat
  • Zawód: politolog
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1976 r. Absolwent studiów z zakresu politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Narodowego przy Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW. Od 1997 do 2002 r. pracował jako referent w jednostce wojskowej.

W szeregi Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2002 r. W latach 2006–2007 był pełnomocnikiem okręgowym partii w Płocku. W 2007 r. wybrano go na funkcję prezesa płockiego zarządu okręgowego PiS.

W 2005 r. z listy PiS został wybrany na posła V kadencji w okręgu płockim.

Był wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej, członkiem Komisji do Spraw Służb Specjalnych i wiceprzewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionych przez Prezydenta RP projektów ustaw o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i o Służbie Wywiadu Wojskowego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 r. ponownie został wybrany do Sejmu.

W Sejmie VIII kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz zastępcy przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, został też członkiem Komisji Obrony Narodowej.

Bezskutecznie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

W tym samym roku zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych po ujawnieniu, że w swoim spocie wyborczym wykorzystał policyjny śmigłowiec Black Hawk.

 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.207.136.184]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE