PARTNERZY PORTALU
Marek Posobkiewicz - Kandydat na posła w: Okręg nr 41

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 1 325 / Procent poparcia: 0,28 %

Marek Posobkiewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Świnoujście
  • Wiek: 48 lat
  • Zawód: lekarz
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 13 lutego 1971 roku.

Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Zdobył specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych i II stopnia w zakresie wojskowej medycyny morskiej i tropikalnej. Specjalizuje się też w organizacji ochrony zdrowia i medycynie hiperbarycznej.

Współpracuje z Medical Radio, ogólnoświatowym systemem radiostacji umożliwiającym świadczenie usług telemedycznych dla załóg statków na morzu. Jest również sędzią Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej, a także tłumaczem z języka niemieckiego. W latach 2009–2012 przewodniczył radzie Polskiej Fundacji Morskiej.

Odbył staż w szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Po przeniesieniu się do Świnoujścia był lekarzem dywizjonu pomocniczych jednostek pływających, kierownikiem ambulatorium i szefem służby zdrowia w Komendzie Portu Wojennego 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Jednocześnie pracował cywilnie w świnoujskim pogotowiu, szpitalu, areszcie oraz w obiektach leczniczo-wypoczynkowych. Pełnił funkcję Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, a następnie w 2011 przeszedł na stanowisko zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego.

22 sierpnia 2012 tymczasowo przejął obowiązki Przemysława Bilińskiego po jego odwołaniu z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. 3 sierpnia 2015 powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Zasłynął prowadzeniem niekonwencjonalnych kampanii reklamowych swojego urzędu, m.in. śpiewając piosenki własnego autorstwa jako rockman odradzający narkotyki oraz Raper Gisu.

20 lipca 2018 podał się do dymisji i z dniem 31 sierpnia 2018 został odwołany ze stanowiska przez Prezesa Rady Ministrów RP.

W 2019 roku został powołany na stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.224.102

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!