Marek Sowa - Kandydat na posła w: Okręg nr 12 - poseł w: Okręg nr 12

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 18 597 / Procent poparcia: 5,88 %

Marek Sowa

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Bobrek
 • Wiek: 52 lat
 • Zawód: ekonomista
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony w 1967 r. w Libiążu. Absolwent studiów licencjackich z zarządzania w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie i studiów magisterskich w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W Polsce prowadził działalność gospodarczą, wcześniej pracował też w Finlandii.

W latach 1994–1998 był sołtysem wsi Bobrek w województwie bielskim. Później został przewodniczącym rady sołeckiej w tej samej miejscowości, należącej już do województwa małopolskiego. Funkcję pełnił do 2003 r.

W latach 1994–2002 był też radnym w Chełmku. Pracował też w Urzędzie Województwa Małopolskiego.

Jako członek Ruchu Stu w 1997 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Razem z Pawłem Grasiem przeszedł później z Ruchu Stu do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego.

Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2005 r.. W wyborach rok później uzyskał mandat radnego sejmiku małopolskiego.

W 2007 r. został pełnomocnikiem ds. funduszy pomocowych i rozwoju gminy w administracji Chrzanowie. W tym samym roku - po zmianie koalicji rządzącej województwem - został powołany w skład zarządu województwa małopolskiego. Rok później wybrano go na przewodniczącego jednej z komisji przy Związku Województw RP.

W 2010 r. uzyskał reelekcję do sejmiku, został też wybrany na urząd marszałka województwa.

W 2014 r. ponownie uzyskał mandat radnego sejmiku, w listopadzie tego samego roku po raz drugi objął stanowisko marszałka.

W 2015 r. wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu chrzanowskim - uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji. Zakończył wtedy pełnienie funkcji marszałka.

W listopadzie 2016 r. przeszedł do klubu poselskiego Nowoczesnej, a w 2018 r. do Platformy Obywatelskiej – Koalicja Obywatelska, zostając jego wiceprzewodniczącym.

KOMENTARZE (6)

 • POpaprana Sowa 2021-07-21 20:51:29
  Sowa to parszywy POpapany zakłamany wredny tępy i głupi jak but IDIOTA.
 • PO-PZPR LEWICA-KOMUCHY 2021-02-19 09:07:19
  Prędzej pozbędziemy się COVID-a niż tej PARSZYWEJ LEWICOWEJ-PO-PRL-owskiej zarazy.
 • 2020obserwator 2020-03-03 11:24:59
  Cóż można dobrego napisać o marku Sowie, niezły cwaniak i manipulator, słyszałem parę jego wystąpień w mediach. Żenada, zaciekły przeciwnik ekipy rządzącej, nie dalej jak dzisiaj słyszałem jak olej napędowy dla niego kosztuje 5.30 to jest jawne i celowe manipulowanie informacjami które idą w eter. Jego partia nie poradziła sobie z niczym przez 8 lat, teraz mienią się obrońcami społeczeństwa przed wszystkim, teraz przed wirusem. Przeżyłem te ostatnie 8 lat rządu PO i oby nigdy więcej takiej partii u władzy i takich posłów jak sowa!!!!!!!!!!!!
 • SOWA NIE 2019-10-03 09:19:07
  Pan Sowa będąc marszałkiem województwa małopolskiego rozpoczął inwestycje pt. budowa małopolskiej sieci szerokopasmowej która miała służyć mieszkańcom. Niech każdy zapyta się pana Sowy co z tą inwestycją?. Wykonanie sieci zostało przekazane aferalnej firmie Hyperion, która nie miała możliwości i nie chciała sieci wybudować. Nie miała środków a zarządzie zasiadali sami aferzyści. Obligacje na tę inwestycję emitował DM Vestor któremu obecnie zabrano licencję. Pan Sowa dobrze o wszystkim wiedział. Obecnie cała inwestycja leży zakopana w ziemi, ludzie nie mogą odzyskać środków a pan Sowa nie ma sobie nic do zarzucenia.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!