Marek Suski - Kandydat na posła w: Okręg nr 17 - poseł w: Okręg nr 17

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 69 141 / Procent poparcia: 20,64 %

Marek Suski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Grójec
 • Wiek: 61 lat
 • Zawód: polityk - sekretarz stanu
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1958 roku w Grójcu. 

Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Przez rok był zatrudniony w Teatrze Wielkim w Warszawie. Później pracował w zakładzie rzemieślniczym. Przez 3 lata kierował też Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie.

Były dyrektor filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu. Później pracował w spółce akcyjnej „Srebrna”.

Współtworzył Porozumienie Centrum, następnie Prawo i Sprawiedliwość. Kandydował bezskutecznie na posła z ramienia PC w 1991 i w 1993 r. Z listy PiS był wybierany na posła w wyborach 2001 i 2005 r. W Sejmie V kadencji zasiadał w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, Komisji Skarbu Państwa, a także w komisjach nadzwyczajnych.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz trzeci uzyskał mandat poselski.

W 2008 r. prezydium Sejmu usunęło go z funkcji wiceprzewodniczącego komisji regulaminowej i spraw poselskich w związku z dyscyplinarnym ukaraniem przez komisję etyki poselskiej za wypowiedź z trybuny sejmowej.

W wyborach do Sejmu w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, a w 2015 r. ponownie został wybrany.

W 2016 r. został wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. Amber Gold.

W 2017 r. Mateusz Morawiecki powołał go na szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM.

KOMENTARZE (14)

 • Życie za życie , tylko śmierć równa rachunki skurwysny,bandyci ! 2022-07-13 12:11:23
  Morawiecki to największa gnida i bandyta, Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi.fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach . Ludzie nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych) .Ludziska, nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ( formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej ) do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie..
 • Życie za życie, tylko śmierć równa rachunki skurwysny,bandyci ! 2022-07-12 09:43:05
  Morawiecki to największa gnida i bandyta, Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi. PWSZ wykorzystuje durnowatych studentów do kradzieży dokumentów urzędowych, fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach. Ludzie nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych) .Ludziska, nie pokrywajcie skutków katastrof z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ( formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej ) do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25 tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie .
 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 11:44:35
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Mazowieckim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości: Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz art. 221 k.p.a.
  • Bomby ekologiczne oczyszczalnie ścieków wykonanie z funduszy UE,co to jest średniowiecze ? 2022-03-06 11:02:15
   ww parlamentarny okreg-nr-10-wojewodztwo-malopolskie-i-swietokrzyskie, Kandydat na europosła KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ-Polski zbrodniarz ludzkości oszukała wszystkich ,Komisarz Środowiska UE potwór fałszywy! 2022-03-02 20:09:25 Za władztwa Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło w 2017roku wydano z Funduszu Sprawiedliwości 25 milionów na oprogramowanie szpiegowskie Pegasus do zwalczania terroryzmu , lecz wariatka ze Zbigniewem Ziobro i Strażą Graniczną inwigilowała nielegalnie społeczeństwo w Polsce, w ubiegłym roku głupowaty Mateusz Morawiecki atakował strony Niemieckie twierdząc pieniądze im się nalezą jak mich dla psa, teraz wiemy Rosjanie nie byli przygotowani na takie ataki .
 • Izrael uznał Polskę za reżim autokratyczny pwód 25mln z Funduszu Sprawiedliwosci na Pegasusa 2022-01-21 21:46:33
  ww . parlamentarny - Nazwał PiS "zorganizowaną grupą przestępczą" - dziś ostatecznie wygrał proces z partią-Sąd Najwyższy odmówił w piątek przyjęcia skargi kasacyjnej PiS w procesie cywilnym, które partia wytoczyła prof. Wojciechowi Sadurskiemu. Chodziło o określenie przez niego PiS mianem "zorganizowanej grupy przestępczej". Tym samym Sadurski ostatecznie wygrał proces z partią rządzącą.
  • Anarchokomunizm- anarchizm,doprowadziliście ludzi do skrajnego ubóstwa,Polexit. 2022-01-23 18:21:20
   Przestępco, bandyto, oszuści, złodzieje teraz żywność przeterminowana z Marketów Biedronka itp , jest przekazywana charytatywnie miedzy innymi na Ośrodki Pomocy Społecznej , lecz pracownicy, Urzędnicy Państwowi we większości rozdzielają między siebie, zaś zepsute mięso oddają podopiecznym celem żywienia zwierząt.
  • Polskie Radio i TVP fiksowane z opłat abonenckich utrzymuje grupy przestępcze,śmieci! 2022-01-24 16:12:01
   Bandyci,mordercy myślicie jesteście ponad prawem? Badanie przeciwciał anty HBs z 2016roku po przyjęciu szczepionek droższych przeciwko żółtaczce WZW B zginęło z dokumentacji medycznej z wynikiem 10 mlU/ml, zaś badanie przeciwciał anty HBs z wynikiem 3mlU/ml zostało skradzione z innymi dokumentami Urzędowymi na sekretariacie Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka przez jego sekretarkę która twierdzi nagrane iż przekazała powyższe dokumenty które wyjęła na biurku z koszuli prezentowi Miasta Chełm. Posiadam własne ujęcie wody pitnej w postaci studni głębinowej, i piłem wapno sypane suchej masy przed osadzeniem zbiorników w ziemi, ekologicznych tylko z nazwy oczyszczalni ścieków, usytuowanych po przeciwnej stronie w obrębie gminy Chełm.
 • ARO 2021-09-10 19:01:34
  ARO Głupi to obraza głupich,to po prostu (...) niebezpieczny dla otoczenia , dobrze już ,że cela czeka ,za działania przeciw Narodowi ..

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!