PARTNERZY PORTALU
Marek Zagórski - Kandydat na posła w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marek Zagórski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 52 lat
  • Zawód: urzędnik państwowy
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1967 r. w Kamieniu Pomorskim. Ukończył studia na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studium podyplomowe w zakresie bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Należał do Partii Konserwatywnej, a od 1997 r. do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W latach 1999–2001 kierował gabinetem politycznym ministra rolnictwa i rozwoju wsi Artura Balazsa.

Jako członek SKL w wyborach w 2001 r. został wybrany na posła z okręgu białostockiego, z listy Platformy Obywatelskiej. Po wyborach nie wszedł do Klubu Parlamentarnego PO, a został członkiem koła poselskiego tworzonego przez SKL.

W 2006 r. z rekomendacji Samoobrony RP objął urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rok później złożył rezygnację.

W wyborach prezydenckich w 2010 r. był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, a także członkiem zespołu współtworzącego jego program polityczny. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu białostockim - nie uzyskał wtedy mandatu.

W 2014 r. kierowane przez niego SKL rozwiązało się, wchodząc w skład Polski Razem Jarosława Gowina. Został wtedy wiceprezesem tej partii. Objął też funkcję szefa sztabu Polski Razem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., w których był liderem listy partii w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

W 2015 r. wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PiS (z rekomendacji Polski Razem) w okręgu siedleckim. Uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji. W tym samym roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W 2016 r. odwołano go ze stanowiska.

W 2018 r. Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko ministra cyfryzacji.

W marcu tego samego roku zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu, po czym przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE