PARTNERZY PORTALU
Marek Zagórski - Kandydat na posła w: Okręg nr 18 - poseł w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 9 143 / Procent poparcia: 2,02 %

Marek Zagórski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 52 lat
  • Zawód: urzędnik państwowy
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1967 r. w Kamieniu Pomorskim. Ukończył studia na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studium podyplomowe w zakresie bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Należał do Partii Konserwatywnej, a od 1997 r. do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W latach 1999–2001 kierował gabinetem politycznym ministra rolnictwa i rozwoju wsi Artura Balazsa.

Jako członek SKL w wyborach w 2001 r. został wybrany na posła z okręgu białostockiego, z listy Platformy Obywatelskiej. Po wyborach nie wszedł do Klubu Parlamentarnego PO, a został członkiem koła poselskiego tworzonego przez SKL.

W 2006 r. z rekomendacji Samoobrony RP objął urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rok później złożył rezygnację.

W wyborach prezydenckich w 2010 r. był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, a także członkiem zespołu współtworzącego jego program polityczny. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu białostockim - nie uzyskał wtedy mandatu.

W 2014 r. kierowane przez niego SKL rozwiązało się, wchodząc w skład Polski Razem Jarosława Gowina. Został wtedy wiceprezesem tej partii. Objął też funkcję szefa sztabu Polski Razem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., w których był liderem listy partii w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

W 2015 r. wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PiS (z rekomendacji Polski Razem) w okręgu siedleckim. Uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji. W tym samym roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W 2016 r. odwołano go ze stanowiska.

W 2018 r. Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko ministra cyfryzacji.

W marcu tego samego roku zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu, po czym przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. 

KOMENTARZE (1)

  • NIE GŁOSOWAĆ NA TEGO ZDRAJCĘ W ŻADNYCH WYBORACH !!! 2022-10-16 18:32:27
    Marek Zagórski to ZDRAJCA i TCHÓRZ !!! TEN ZDRAJCA DWA RAZY GŁOSOWAŁ PRZECIW USTAWIE ANTY-447 O OCHRONIE POLSKIEGO MAJĄTKU NARODOWEGO PRZED ROSZCZENIAMI ŻYDOWSKIMI tzw. PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST ( organizacje żydowskie z USA i Izraela ) DOTYCZĄCYMI MIENIA BEZDZIEDZICZNEGO KTÓRE TO BĘDĄ WYMUSZANE OD POLSKI PRZEZ WŁADZE USA ( pod naciskiem tamtejszych wpływowych Żydów ) NA MOCY USTAWY 447 JUST , A KTÓRYCH TO REALIZACJA GROZI POLSCE UTRATĄ MAJĄTKU NARODOWEGO NA KWOTĘ SETEK MILIARDÓW ZŁOTYCH A CO ZA TYM IDZIE UTRATĄ NIEPODLEGŁOŚCI I ŻYDOWSKĄ EKONOMICZNĄ OKUPACJĄ POLSKI ( 19 lipca 2019 r. – kadencja 8 , posiedzenie 84 , głosowanie nr. 12 – projekt KUKIZ 15 , 16 kwietnia 2020 r. – kadencja 9 , posiedzenie 10 , głosowanie nr. 7 – projekt obywatelski ). ROSZCZENIA TE SĄ BEZPRAWNE , NIEUZASADNIONE i NIEMORALNE ! MIENIE BEZDZIEDZICZNE PO POLSKICH ŻYDACH WYMORDOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW I AUSTRIAKÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZYPADŁO ZGODNIE Z PRAWEM SKARBOWI PAŃSTWA POLSKIEGO. ALE RZĄDZĄCY PiSlamiści BĘDĄC TCHÓRZAMI I KUNDLAMI I BOJĄC SIĘ AMERYKANÓW I ŻYDÓW CHCĄ PRZEKAZYWAĆ PO CICHU W TAJEMNICY PRZED SPOŁECZEŃSTWEM ORGANIZACJOM ŻYDOWSKIM Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOCAUST W RAMACH TYCH ROSZCZEŃ W ZAMIAN m.in. ZŁOŻA SUROWCÓW MINERALNYCH , LASY PAŃSTWOWE , ZIEMIĘ ROLNĄ , NIERUCHOMOŚCI NALEŻĄCE DO SKARBU PAŃSTWA , UDZIAŁY W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA , REZERWĘ ZŁOTA Z NBP itp. HAŃBA i POGARDA DLA NIEGO NA ZAWSZE !!! NIE GŁOSOWAĆ NIGDY NA NIEGO W ŻADNYCH WYBORACH !!! ANI NA ŻADNEGO INNEGO PiSlamistę ! A JAK KTOŚ SPOTKA TO COŚ OSOBIŚCIE TO POWINIEN NAPLUĆ MU W TĄ ZDRADZIECKĄ MORDĘ !!! OPINIĘ TĄ UDOSTĘPNIAĆ W JEGO OKRĘGU WYBORCZYM – USTNIE ( informując ludzi ) , PISEMNIE ( robiąc ulotki i rozdając , w lokalnych gazetach , na plakatach wieszanych gdzie się da ) I W INTERNECIE ( np. w mediach społecznościowych ) - ABY JAK NAJMNIEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA TĄ KREATURĘ.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.85.190

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!